Yeni Twisted Metal Oyununun Geliştirici Stüdyosu Değişti

serisi yeni reboot oyunu ile birlikte uzun bir süreden sonra geri dönmeye hazırlanıyor. Gelen bazı yeni bilgiler oyunun geliştirme sürecine dair ışık tuttu.

Öyle görünüyor ki Sony, reboot oyununda bazı planları değiştirmişe benziyor. Bunu da ilk olarak oyunun mevcut geliştiricisi olan Lucid Games’i projeden çıkartmakta buldu. VGC’ın haberine göre Sony, yeni Twisted Metal oyununu Avrupa’da bulunan birinci parti stüdyolarından birine emanet etmiş.

Sony’nin geliştirici stüdyo’yu değiştirme kararı ise Destruction All Stars’ın başarısız olmasında yatıyor. Lucid Games, PS5 özel oyunu Destruction All Stars’ın geliştiricisi durumunda. Oyuna gelen kötü yorumlar Sony’nin yeni projesini başka bir stüdyo’ya teslim etmesinde önemli rol oynamış. Yeni geliştirici ise henüz bilinmiyor.

twisted-metal-reboot-ps5

Yeni Twisted Metal oyunu ne zaman çıkacak?

Sony, yeni Twisted Metal oyununu halihazırda yapım süreci devm eden dizisi ile birlikte aynı zamanda çıkartmayı planlıyor. Twisted Metal dizisinin 2023 yılında yayınlanması planlanıyor ve bu nedenle serinin yeni oyununu da 2023 yılında göreceğimizi varsayabiliriz.

Cavit Varinli hakkında 2758 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam