Yeni Silent Hill Duyurusu Geliyor Olabilir

Konami resmi twitter hesabı üzerinden Silent Hill’in ikonik siren sesinin bulunduğu bir video paylaşarak yeni oyunun gelmekte olduğunu işaret etti.

Konami’nin bu paylaşımı yeni oyunun duyurulacak olmasındaki en büyük nedenlerden gösteriliyor zira firma yıllar boyunca Silent Hill oyununa dair herhangi bir paylaşımda bulunmazken yeni oyunun geleceğine yönelik söylentilerin çıktığı son zamanlarda bu tarz bir paylaşım yapması kafaları karıştırdı.

Konami, 2014 yılında yeni Silent Hill oyunu için atılımda bulunmuş hatta bunu resmi olarak duyurarak P.T. isimli bir demo’da paylaşmıştı. O zamanlar oyunun yönetmenliğini ise Hideo Kojima yapacaktı ve yayınlanan P.T. isimli demo’da oldukça olumlu yorumlar alarak oyuncuları heyecanlandırmıştı. Fakat Hideo Kojima bu duyurunun yapılmasından kısa bir süre sonra Konami ile ile olaylı bir şekilde yollarını ayırmış ve o zaman duyurulan ismi ile Silent Hills projesi’de iptal edilmişti.

Yakın zamanda Sony’nin Konami’nin elinde bulunan Silent Hill ve Metal Gear Solid isim haklarını satın alacağı ve bu iki markaya çıkacak olan yeni oyunların PlayStation 5 özel olacağı söylentileri çıkmıştı fakat Konami yetkilileri bunu yalanlayarak yeni bir Silent Hill oyununu geliştirmenin yollarını aradıklarını belirterek kendilerinin’de projeye sıcak baktıklarını söylemişlerdi.

Cavit Varinli hakkında 2401 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam