X mi Yoksa Çarpı mı Sorusu Playstation Kullanıcılarını İkiye Böldü

Son günlerde Twitter üzerinde tartışmalara neden olan bir soru Playstation kullanıcılarını ikiye bölmüş durumda. Duashock 4 üzerinde bulunan tuş sembolleri üçgen, çember ve kare şeklinde adlandırılsa’da iş X yada çarpı sembolüne gelince değişiyor, Zira kullanıcıları ikiye bölen soru bu sembolün gerçekte nasıl isimlendirilmesi gerektiği oldu.

Playstation İngiltere‘de bu eğlenceli olaya dahil oldu ve konu ile ilgili ortaklaşa bir karar alınması için soru yayınladı. Elbette bu soruda’da kullanıcılar fikir ayrılığına düştü.

Playstation İngiltere konu ile ilgili ” Eğer ‘çarpı’ya ‘X’ diyorsanız (ki değil) o zaman daireye ne diyorsunuz? ” şeklinde bir soru yönelterek tartışmayı farklı bir boyuta taşımış oldu. Konuya esprili bir dille giren Playstation İngiltere X mi çarpı mı tartışmasını almak için açılan ankette oyunların büyük bir çoğunluğu X seçeneğini oyladı, Ancak Playstation İngiltere’ye göre bu sembol X olarak isimlendirilmiyor. Hala ortak bir karar alınamamışken kimi oyuncularda bu sembol’un 45 derece döndürülmüş artı olduğunu düşünüyor. Peki ya siz bu sembolu nasıl isimlendiriyorsunuz? X mi çarpı mı yoksa 45 derece döndürülmüş artı mı yorumlarda bizlere belirtebilirsiniz.

Cavit Varinli hakkında 2645 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam