Uncharted: Legacy of Thieves Collection 28 Ocak’ta PS5 için Çıkıyor

Sony bugün, 4: A Thief’s End ve Uncharted: The Lost Legacy’nin PlayStation 5 için yeniden düzenlenen versiyonlarının bulunduğu Uncharted: Legacy of Thieves Collection’ın 28 Ocak 2022’de çıkacağını duyurdu ve bazı yeni detaylar paylaştı.

44,99£/$49,99 fiyata sahip olan paket aynı zamanda PS4’ten PS5’e yükseltme seçeneği de sunacak ancak bunun için ek olarak 10£/$10 daha ücret ödemeniz gerekecek. Bunun için her iki oyundan birine sahip olmanız yeterli fakat daha önce ile verilen Uncharted 4 oyunu bu teklifin bir parçası olmayacak.

PlayStation Blog gönderisinde Uncharted 4: A Thief’s End’deki çok oyunculu modların PS5 koleksiyonuna dahil olmadığı belirtilmiş. Mevcut grafik seçeneklerine gelince, saniyede 30 kareyi hedefleyen doğal 4K çözünürlükte çalışan grafik modunu tercih edebilir yada performans modun da saniyede 60 kareyi hedefleyebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise saniyede 120 kareyi hedefleyip 1080p çözünürlükte oyunu çok daha akıcı oynayabilirsiniz.

PS5 ve aynı zamanda PC içinde çıkacak olan Uncharted: Legacy of Thieves Collection, PS5 konsolunda 3d ses teknolojisi ve kontrolcüsünün özelliklerini de sonuna kadar kullanıyor. Şu an için mağaza sayfasında koleksiyonunun PS5 üzerinde 90GB yer kaplayacağını gösteriyor. 

Sony, PS4’te Uncharted 4 ve Lost Legacy’nin bağımsız dijital sürümlerini de kaldırıyor. Artık iki oyunda Uncharted: Legacy of Thieves Collection adı altında tek paket şeklinde satılacak. Uncharted: Legacy of Thieves Collection, PS5 için çıkışını gerçekleştirdikten bir süre sonra ise PC için piyasaya sunulacak. 

uncharted-1
uncharted-2
uncharted-3

Kaynak: pushsquare

Cavit Varinli hakkında 2758 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam