Ubisoft, Rainbow Six Extraction’ın Fiyatını Düşürme Kararı Aldı

Rainbow Six Extraction’ın daha çıkmasına iki ay var ancak oyun henüz çıkmadan fiyat ciddi ölçüde fiyat indirimine gitmiş durumda. Aslına bakacak olursanız buna indirimde pek denmez zira Ubisoft, oyunun fiyatını 60 dolardan 40 dolara düşürmeye karar vermiş.

Bu düşüşle birlikte yerel fiyat uygulamasını benimseyen Store ile Epic Games Store’a da yansıdır ve Rainbow Six Extraction’ın PC versiyonu 179 TL’ye düştü. PlayStation Store ile Store üzerinde ise henüz bir fiyat güncellenemesi sağlanmadığı gözüküyor.

Ubisoft, oyunu eski fiyatından ön sipariş eden kullanıcılara ise aradaki farkı iade edeceğinin sözünü verdi. Ubisoft’un ile ilgili aldığı bir diğer önemli karar ise “buddy pass” sistemi. Şöyle ki oyunu satın alırsanız size iki adet kod verilecek ve bunları iki arkadaşınızla paylaşarak 14 gün için geçerli olmak üzere birlikte oynayabileceksiniz. Oyunun tamamen co-op odaklı olduğunu düşünürsek bu sistemin kalıcı olması daha yerinde bir hareket olacaktı ancak Ubisoft bunu sadece 14 günlük bir süre ile kısıtlama gereği duymuş.

Cavit Varinli hakkında 2712 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam