The Outer Worlds’ün Hakları Microsoft’a Geçti

tarafından 25 Ekim tarihinde piyasaya sunulan ’ün yayın hakları ’a geçti.

Bundan böyle Microsoft, gelecekteki The Outer Worlds oyunlarının yayıncılığını üstlenecek ve oyunu devam ettirmeyi planlıyorlar.

The Outer Worlds’ün yayıncılığını Interactive’in bir parçası olan Private Division gerçekleştirmişti. Eski yayıncı Private Division, uzun vadede The Outer Worlds planları yaptıklarını ve oyunun seri potansiyeline sahip olduğunu ifade etmişti. Gelinen şuanki noktada ise Private Division, gelecekteki The Outer Worlds oyunlarına dahil olmayacak ve tüm hakimiyetin artık Microsoft ile Obsidian Entertainment tarafında olduğunu belirttiler.

Öte yandan Privcate Division, son çıkan indirilebilir içerik Murder on Eridanos ve ana oyunu desteklemeye devam edecekler.

the-outer-worlds-seri-haline-gelecek

The Outer Worlds seri haline gelecek

2018 yılında Microsoft, Obsidian Entertainment’ı satın alarak birinci parti stüdyosu haline getirmişti. Bu hamle ile birlikte The Outer Worlds’ün hem marka hem de yayın hakları Microsoft’un eline geçmiş oldu. Fallout’a benzerliği ile dikkat çeken The Outer Worlds’ün ilerleyen yıllarda devamı gelecek zira Microsoft’a oyunu bir seri haline getirmeyi hedefliyor.

The Outer Worlds, bütçenin kısıtlı olması nedeniyle içerik ve hikaye anlamınta pek doyurucu bir oyun olamamıştı. Microsoft’un bu adımı gelecekteki oyunların beklentileri karşılayacağını gösteriyor olabilir. Zira oyunun yayın haklarınında Microsoft’a geçmesi ile birlikte finansal ölçüde Obsidian Entertainment’a daha çok destek sağlayacaklardır.

Cavit Varinli hakkında 2623 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam