The Last of Us Remake’in Yapım Süreci Bu Yıl Tamamlanabilir

İlk olarak PlayStation 3’e sonrasında ise PlayStation 4’e remastered olarak çıkış yapan The Last of Us’ın bir süredir remake’inin geliştirildiğine yönelik söylentiler bulunuyor. Henüz iki oyundan oluşan bir serinin ve ilk oyunun da fazlasıyla başarılı olmasından dolayı neden bir remake ihtiyacı duyulduğunu anlamıyoruz ancak bu söylentiler gün geçtikte artmaya başladı. Şimdi ise remake’in bu yıl içerisinde tamamlanacağı ve hatta 2022’nin ikinci çeyreğinde çıkış yapacağı ifade edildi.

Bahsi geçen iddiayı VGC’da destekliyor. Aynı şekilde Tom Henderson’da benzer iddialarda bulunuyor ve kendisinin de bu tarz iddialarda haklı çıktığını düşündüğümüzde ise güvenilir bir kaynak olduğunu söylememiz mümkün. Proje hala tarafından resmi olarak duyurulmamış olsa da, The Last of Us’ın yeniden yapım haberi, geçen yıl Jason Schreier’den gelmişti.

the-last-of-us-remake

eş başkanı Neil Druckmann, stüdyonun üzerinde çalıştığı projeleri paylaşmak için can attığını söylemişti. Bu projeler arasında ise The Last of Us remake ve The Last of Us’ın bağımsız çok oyunculu oyunu olduğu biliniyor. Her iki oyunun ise PlayStation 5’e özel olarak çıkış yapacağı düşünülmekte. Yani Sony’nin burada PlayStation 4’ü es geçebileceğini görüyoruz.

Tom Henderson, Sony’nin Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7 ve God of War Ragnarok’un çıkışına kadar The Last of Us remake duyurusu yapmayacağını ifade ediyor. İddialar her ne kadar The Last of Us remake’in yılın ikinci çeyreğinde çıkacağını söylüyor olsa da, Sony’nin dikkatleri başka bir yöne çekmemek adına duyuru için yıl sonuna kadar bekleyebileceği düşünülüyor.

Kaynak: pushsquare

Cavit Varinli hakkında 2758 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam