The Last of Us Part II’nin Koleksiyon Sürümleri Tanıtıldı

Part II‘nin video sunumunda çıkış tarihinin açıklamasının ardından koleksiyon sürümleri tanıtıldı.

Oyunun yönetmeni Neil Druckmann tarafından duyurulan ‘nin başta Standart olmak üzere Dijital Deluxe Edition, Special Edition, Collector’s Edition ve Ellie Edition sürümleri bulunacak. Tüm bu sürümlerin içerikleri ise hem dolu dolu hemde birbirinden oldukça farklı olmakta.

Öncelikle oyunun standart sürümü ile beraber kapak tasarımına ortaya çıkmış oldu. İlk olarak The Last of Us Part II standart sürümde ana oyun ile birlikte özel 6 adet seti yer alacak.

Special Edition sürümü ise aşına olduğumuz metal Steelbook kutusu eşliğinde 48 sayfalık Dark Horse yayıncılığın hazırladığı mini sanat tasarımı kitabı, için dinamik tema ve 6 adet PSN hesabınızda kullanabileceğiniz avatarları kapsamakta.

İşin asıl göze hitap eden tarafına gelecek olursak koleksiyon sürümü oldukça hoş görünüyor. Özel koleksiyon kutusu ile birlikte ana oyununda yer aldığı bu sürümde el yapımı 12 inçlik Ellie figürü, Ellie’nin bileziği, metal Steelbook kutusu, 48 sayfalık hem fiziksel hemde dijital mini sanat tasarımı kitabı, 6 adet pim seti, 5 adet sticker, litografi baskı sanatı, dijital müzik albümü, Playstation 4 dinamik teması ve 6 adet PSN avatar setini bulunduruyor.

En dolu olan sürüm ise Ellie Edition olmakta, zira içerisindekiler kadar fiyatınında bir hayli yüksek olacağını düşündüğümüz bu sürüm tamda koleksiyoncuların hayallerini süslemekte. Ellie Edition sürümünün içerisinde koleksiyon sürümünde yer alan bütün içerikler mevcut, bunlara ek olarak ise Ellie’nin birebir tasarlanmış gerçek boyuttaki çantası, işlemeli bir yama, oyun müziklerini içeren 7 inçlik plak,

‘a özel olacak olan bir Dijital sürümde bulunacak, Dijital Deluxe Edition adındaki bu sürümde, ana oyunun dijital kopyası ile birlikte, Playstation 4 dinamik teması, 6 setlik PSN avatarları, dijital müzik albümü ve dijital 48 sayfalık sanat tasarımı kitabı yer almakta. Ayrıca bu sürümü ön sipariş verdiğiniz taktirde ise Ellie’nin dövme işlemesini içeren PSN avatarına’da anında erişebileceğiniz açıklandı. Tüm bu sürümlerde ise ek olarak oyun içerisinde cephane kapasitesini yükseltme ve işçilik için eğitim seti’de bulunuyor.

Son olarak yönetmen Neil Druckmann oyunculara The Last of Us Part II‘yi oynamaktan sadece birkaç ay uzakta olduklarını, hayranların sundukları oyunlara olan sevgilerinin kendilerine daha çok ilham verdiklerini ve oyuncuların bu zamanda kadar sabırla beklediklerinde dolayı teşekkürlerini sunduğunu ifade etti.

The Last of Us Part II, 21 Şubat tarihinde Dublaj ve Altyazı seçenekleri ile beraber Playstation 4 için özel olarak piyasaya sürülecek. Oyunun koleksiyon sürümlerinin ise ülkemize’de resmi olarak geleceği belirtildi. Koleksiyon sürümlerinin ülkemiz’de ne kadar bir fiyattan satılacağı henüz bilinmiyor ancak Amazon’un Almanya tarafında The Last of Us Part II Collector’s Edition 209,00 Euro fiyattan ön siparişler başladığı gibi tükenmiş durumda.

Cavit Varinli hakkında 2645 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam