The Last of Us Part II’deki Yan Karakterlerin Rolü Büyük Olacak

Part II‘nin çıkış tarihinin açıklanmasının ardından neredeyse her gün yeni bilgiler paylaşılmaya devam ediliyor. Bu seferki bilgi ise oyunda bize eşlik edecek karakterlerden geldi.

Öncelikle bileceğiniz üzere ‘de ana karakter Ellie olacak, yani oyun boyunca kendisini kontrol edeceğiz. İlk oyunda ise ana karakter Joel‘di ancak Left Behind eklentisinde yine Ellie‘yi kontrol ediyorduk. İkinci oyunun geliştirici ekibin başındaki isimlerden olan Anthony Newman, ilk oyunda bize eşlik eden karakterlerin gerçekleştirdiği eylemlerin, ikinci oyunda daha fazla olacağını ve birçok şey yapacaklarını ifade etti. Anthony Newman, aynı zamanda oyunun belli bir kısmında bazı karakterlerin bize eşlik edeceğini, bir kısımda ise tek başımıza kalacağımızı söyledi.

Oynanış videolarından’da görüldüğü üzere Dina isimli karakterin bize eşlik edeceği kesin. Ayrıca Joel‘in de bize eşlik edecek karakterler arasında olacağını düşünüyoruz. Bunun haricinde bazı söylenenlere göre oyunun bir bölümünde Joel ile oynayabileceğimiz’de konuşuluyor.

The Last of Us Part II, 21 Şubat tarihinde için dublaj ve altyazı seçeneği ile birlikte piyasaya sürülecek.

Cavit Varinli hakkında 2646 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam