Telltale Games Geri Dönüyor

LCG Entertainment, ‘e ait olan tüm fikri mülkiyet haklarını satın aldığını duyurdu.

LCG Entertainment, bu satın alım sonrasında artık yoluna Telltale Games adıyla devam edecek. Yeni Telltale Games‘in ilk adımı ise şirketin mağazadan kaldırılan eski oyunlarının yeniden satışa sunulması olacak. Sonrasında ise stüdyonun çok satan markalarından yeni oyunlar geliştirilmeye başlanacak. Yeni oyunlar için oluşturulan projeler hakkında ilk bilgiler önümüzdeki haftalarda açıklanacak.

Bazı eski çalışanlarınında Yeni Telltale Games tarafından işe alındığı belirtilirken stüdyoya Jamie Ottilie ve Brian Waddle isimleri liderlik edecek. Ayrıca yeni Telltale Games eski ve yeni oyunların yayıncılığı ve pazarlaması için Athlon Games ile ortaklaşa çalışacak.

2004 yılında kurulan stüdyo 2018 yılında iflasını duyurarak kepenkleri indirmişti. , The Walking Dead, The Wolf , Game of Thrones ve Tales from the gibi popüler markaları elinde bulunduran Telltale Games stüdyosu kapatılmadan önce Stranger Things ve oyunları üzerinde çalışıyordu, Bu haber üzerine bu iki oyun ve daha nicesinin geleceğine artık kesin gözüyle bakabiliriz.

Cavit Varinli hakkında 2646 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam