Team Asobi ve PixelOpus, PlayStation için Yeni Oyunlar Geliştiriyor

Interactive Entertainment, PlayStation platformunun yeni maskotu olan ’un arkasındaki stüdyo ’yi genişletti ve PixelOpus tarafından yeni bir oyunun yolda olduğunu açıkladı.

Tokyo merkezli stüdyo Team Asobi, daha önce PlayStation 4, ve cihazlarının yeni özelliklerini tanıtmak amaçlı ilk olarak The Playroom VR teknoloji demosunu ve Astro Bot Rescue Mission ile Astro’s Playroom gibi oyunları geliştirmişti. Astro Bot serisinin geliştiricileri daha önce SIE Japan Studio’un bir parçası olarak projeleri yönetiyordu ancak SIE Japan Studio’u geçtiğimiz aylarda kapatan Sony, ekibi alıp Team Asobi’yi kurdu.

Team Asobi, bundan böyle kendi başına bir stüdyo ve eskisine kıyasla çok daha büyük. Stüdyo gelecekte Astro Bot serisine odaklı yeni projeler geliştirecek.

sony-team-asobi-stüdyosunu-kurdu

Öte yandan geliştiricisi PixelOpus tarafından ile PlayStation 5 için geliştirilen yeni ve heyecan verici bir oyunda yolda. Şuan için detayları belli olmasa da bahs igeçen yeni oyunun Sony Pictures Animation ile ortaklaşa geliştirildiği bildiriliyor. Bu da bilinen bir animasyon markasının oyunu olma ihtimalini güçlendiriyor.

Cavit Varinli hakkında 2623 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam