Take-Two Üç Yılda 62 Oyun Piyasaya Sunacak

Rockstar Games, 2K ve Private Division’ın ana şirketi Take-Two Interactive, gelecekteki planlamalarını ve piyasayadaki oyunların güncel satış miktarlarını paylaştı.

Paylaşılan resmi raporlara göre Take-Two, önümüzdeki üç yıl içerisinde toplamda 62 oyun piyasaya sunmayı hedefliyor. Bunların büyük bir çoğunluğu mobil oyun olsa da büyük yapımların sayısı da azımsanmayacak derecede.

Take-Two, 1 Nisan 2021 ile 31 Mart 2022 tarihleri arasını kapsayan 2022 mali yılı içerisinde 21 oyun piyasaya sunacak. Bunlar arasında 10’u mobil oyun, 4’ü büyük bütçeli AAA yapım, 1’i bağımsız ve 6’sı mevcut oyunların yenilenmiş sürümlerinden oluşuyor. Bu 4 büyük bütçeli yapımın 2’si mevcut serilerin devam oyunları, diğer ikisi ise yepyeni bir IP olacak. 2022 mali yılı içerisinde Gearbox Software’ın yeni oyunu çıkış yapacak ve muhtemelen 4 büyük ölçekli AAA yapımın biri yeni Borderlands oyunu olabilir.

Şirket, 2023 ve 2024 yılları arasında ise 41 oyun çıkartmayı hedefliyor. Bunlardan 19’u büyük bütçeli AAA, 4’ü orta ölçekli, 5’i bağımsız yapım, 10’u mobil oyun ve 3’ü mevcut oyunların yenilenmiş sürümlerinden oluşuyor. Bu 19 büyük bütçeli yapımdan 7’si spor ve 4’ü ise oynaması ücretsiz oyun olacağı belirtildi. Bazı söylentilere göre Grand Theft Auto 6 ise 2023 ile 2024 yılları arasında çıkacak. Rockstar Games, bu süre zarfında yeni nesil konsolların daha çok satmasını bekliyor. Ayrıca üzerinden hâlâ büyük paralar kazanmanın payı da büyük.

Günün birinde Grand Theft Auto 6’nın çıkacağı bir gerçek ancak burada en dikkat çekici detay yenilenmiş sürümler oluyor. Take-Two daha önceki açıklamasında remastered yaklaşımına şirket olarak farklı baktıklarını ve bunları sadece basit bir şekilde grafikleri yenileyip piyasaya sunarak kolay para kazanmak anlayışından ziyade her remastered oyunun farklı, yepyeni ve kaliteli hissettireceği sözünü vermişti.

rockstar-games-oyunları

Grand Theft Auto V’in satışları 145 milyonu aştı

Take-Two ayrıca mevcut oyunların ve serilerin toplam satış miktarlarını da güncelledi.

Seri satışlarının toplamında Grand Theft Auto 345 milyon, Red Dead Redemption 60 milyon, NBA 2K 111 milyon, BioShock 37 milyon, Borderlands 70 milyon ve Civilization 57 milyon satış başarısına imza atmış.

Öte yandan son yedi yıla damgasını vuran Grand Theft Auto V, 145 milyon satış miktarını aştı. Red Dead Redemption 2 ise 37 milyon satış miktarını geride bırakmış. Ayrıca The Outer Worlds satışları ise 3 milyon olmuş.

Cavit Varinli hakkında 2712 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam