Sunset Overdrive İsim Hakları Sony’nin Elinde

geçtiğimiz ayda özel yapımı ’s Spider-Man geliştiricisi ‘i satın aldığını duyurmuştu. Bu satın alım ile ilgili bir detay ise Sony şirketinin başındaki isim Shuhei Yoshida‘dan geldi.

Shuhei Yoshida, yapmış olduğu yeni bir açıklama üzerine Insomniac Games‘i satın aldıkları esnada bir zamanlar sadece One ve sonrasında ‘ye çıkan isim haklarını’da satın almış olduklarını doğruladı.

Saints Row benzerliği ile 2014 yılında çıkan Sunset Overdrive, ilk olarak sadece tarafından Xbox One özel çıkıp sonraki senelerde’de Pc‘ye getirilmişti.

Konu hakkında detaylı bir röportaj veren Shuhei Yoshida‘ya ise Sunset Overdrive oyununun Playstation 4‘e gelir mi sorusu soruldu, Yoshida ise Insomniac Games stüdyosunun kendilerinden öncede oldukça yetenekli bir geliştirici olduğunu ancak Sunset Overdrive‘ın kendilerine pek çok şey kattığını ifade etti. Yoshida açıklamasının sonlarında ise şuan için Sunset Overdrive‘ı Playstation 4‘e getirme gibi bir planlarının olmadığını belirtti.

Anlaşılan o ki Sony, Sunset Overdrive markasını konsolu için düşünüyor olabilir ki muhtemelen yeni bir Sunset Overdrive oyununu Playstation 5‘e özel olarak görebiliriz. Son olarak Insomniac Games‘ın Playstation 5 için Spider-Man 2 oyunu üzerinde çalıştıkları söylentileri’de bulunuyor.

Cavit Varinli hakkında 2645 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam