Subnautica’nın PS5 Sürümü 14 Mayıs’ta Çıkacak

Sualtı keşif ve hayatta kalma oyunu olan ’nın genişlemesi Below Zero, 14 Mayıs’ta PlayStation konsoluna geliyor. Geliştirici Unknown Worlds Entertainment tarafından paylaşılan bilgiye göre Subnautica’nın sürümü de aynı tarihte çıkış yapacak.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen sunumunda Below Zero’nun PlayStation 5 üzerinden alınma oynanış videosu paylaşılmıştı ve oyunun PS5 sürümüne dair bazı bilgilere yer verilmişti.

4546B gezegenine yolculuk edeceğiniz Below Zero genişlemesi orijinal oyundaki hikayeyi devam ettiriyor. Kız kardeşinizin gizemli bir biçimde ortadan kaybolması ve Alterra’nın açıklanamayan bir kazanın ardından apar topar burayı terk etmesindeki gerçeği ortaya çıkarmak sizin elinizde. Gezegene daha önce gelen uzaylılar haricinde okyanusun derinliklerinde dolaşan gizemli bir karaltı bulunuyor. Gerçeği ortaya çıkarmak adına yabacağınız yolculuk hiçte kolay olmayacak zira bu yabancı dünyadaki yaratıkların hepsi o kadar da arkadaş canlısı değil. 4546B Gezegeni’nin kutup bölgesindeki dondurucu soğuklarda yepyeni bir maceraya dalacağınız Below Zero’da yeni mekanlar, biyomlar, canlı türleri ve çok dahası keşfedilmeyi bekliyor

subnautica-playstation-çıkış-tarihi

Subnautica’nın PS5 sürümü ’in özelliklerinden yararlanacak

Bahsi geçen videoda oyunun PS5 kontrolcüsü DualSense’in özelliklerinden de tamamıyla yararlanacağı belirtilmişti. Oyuncular, sualtı araçlarını kullanırken yada bir canlının saldırısına uğradığında DualSense’in dokunsal geri bildirim teknolojisi sayesinde bütün bunları hissedebilecek.

Oyuna PS4 üzerinden sahip olanlar PS5 sürümüne ücretsiz olarak yükseltebilecek. Bu özellik oyunun çıkış gününde sunulamayacak fakat daha sonraki bir tarihte PS5 sürümünün yükseltmesini yapabileceksiniz. Öte yandan Below Zero’da oluşturacağınız PS4 kayıt dosyasını PS5’e aktarabilmeniz de mümkün olacak. Ancak bu özellik PS5 sürümü için geçerli değil zira biçimlendirmenin farklı olmasından dolayı PS5 sürümünden oynamak için yeni bir kayıt dosyası oluşturmanız gerekecek.

Cavit Varinli hakkında 2646 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam