State of Play Etkinliğinde Gösterilen Tüm Oyunlar

 Sony Interactive Entertainment tarafından 8 Temmuz’da düzenlenen State of Play etkinliğinde birçok bağımsız ve üçüncü parti oyunlarına yer verildi. Çeşitli kaynaklar etkinlikte oyunundan ilk oynanış görüntülerinin paylaşılacağına dair çeşitli iddialarda bulunmuş olsa da Sony, daha öncesinde ne God of War ne de Horizon Forbidden West’ın etkinlikte yer almayacağını belirtmişti.

Ve beklendiği gibi de oldu. Her ne kadar Sony etkinlik öncesinde oyuncuları bu konuda uyarmış olsa da, beklentiye giren kişiler Sony’nin bir sürpriz yapacağını ve God of War Ragnarok’u göstereceğini düşünüyordu. Etkinlikte tamamlandıktan sonra gündeme bir sonraki State of Play’e dair yeni söylentiler düştü. İddialara göre Sony, Ağustos ayında yeni bir State of Play düzenleyecek ve bu tamamen God of War Ragnarok odaklı olacak. Ayrıca Ghost of Tsushima: Director’s Cut ile birlikte gelecek olan yeni hikaye genişlemesi Iki adaları içinde oynanış görüntülerinin paylaşılacağı düşünülüyor.

State of Play’in bu yeni bölümü yaklaşık 30 dakika sürdü ve bunun 10 dakikası Arkane Studios tarafından geliştirilen Deathloop’a ayrıldı. Öte yandan Director’s Cut’ın ne gibi özellikle sunacağını da öğrenmiş olduk.

İşte Stae of Play etkinliğinde gösterilen tüm oyunlar:

Moss: Book II

Moss’un devam oyunu sürpriz bir şekilde PlayStation VR için duyuruldu. Oyunun çıkış tarihine yönelik ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Arcadegeddon

Multiplayer shooter odaklı Arcadegeddon, erken erişimli olarak ve ( Store) için duyuruldu ve an itibari ile erişilebilir durumda.

Tribes of Midgard

yılında PC ve Xbox One için çıkış yapan Tribes of Midgard, 27 Temmuz’da PlayStation 5 ve PlayStation 4’e geliyor. PlayStation Store üzerinde 144,00 TL fiyattan ön siparişler başladı.

Fazlasıyla ilgi çekici gözüken bağımsız yapım Sifu’dan yeni oynanış videosu paylaşıldı. Bu video ile birlikte oyunun 2022 yılına ertelendiğini öğrenmiş olduk.

Sifu PlayStation 5, PlayStation 4 ve PC (Epic Games Store) için geliştiriliyor.

JETT : The Far Shore

Daha önceki bir State of Play etkinliğinde duyurulan JETT : The Far Shore oyunundan bu sefer daha detaylı bir oynanış videosu paylaşıldı. 2021 yılı içerisinde PlayStation 5 ve PlayStation 4 için çıkışını gerçekleştirecek.

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Hinokami Chronicles

Hakkında çok fazla bir şey bilmediğimiz bu oyununda sevenleri mutlaka çıkacaktır. Öyle ki Demon Slayer dikkatinizi çektiyse 15 Ekim 2021’de PlayStation 5 ve PlayStation 4 için çıkacağını hatırlatalım.

Yakuza serisinin yan oyunu olan Judgment’ın devamı Lost Judgment’da State of Play etkinliğinde kendisini bir kez daha gösterdi. Bu sefer yeni oynanış görüntülerinden mini oyunlara kadar oyunda bizleri nelerin beklediğini görmüş olduk.

Death Stranding Director’s Cut

’nın oyuncuları ikiye böldüğü meşhur oyunu Death Stranding’in Director’s Cut sürümü duyurulmuştu. Duyuru fragmanında ise direkt olarak Metal Gear Solid’e göndermede bulunuyordu ve bu bile pek çok dedikodulara sebep vermişti. Bugün ki State of Play etkinliğinde ise Death Stranding Director’s Cut sürümünün ne gibi yenilikler sunacağını öğrenmiş olduk. PlayStation 5 için geliştirilen bu sürüm yüksek çözünürlük ve kare hızı gibi özellikleri sunacak. Öte yandan yeni boss savaşları, yeni karakter animasyonları, yeni hikaye görevleri ve yeni silah ile ekipmanların yer alacağı bilgisi verildi. Ayrıca yük ve atış talimi yapacağınız yeni bir mekanda sizleri bekliyor olacak. Anlayacağınız oyunu daha önce oynamış olanlar için pek bir yenilik vaat etmiyor fakat ilk defa satın alacaksanız yeni bir deneyim elde edebilirsiniz.

Death Stranding Director’s Cut 24 Eylül’de PlayStation 5 için çıkışını yapacak. PlayStation Store üzerinde 439,00 TL’den ön siparişe açıldı.

F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch

2020 yılında duyurulan F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch’un çıkış tarihi açıklandı. Buna göre PlayStation 5, PlayStation 4 ve PC (Steam) için 7 Eylül’de geliyor.

Deathloop

State of Play’in sonlarına doğru sahne olan Deathloop’un derinlemesine oynanış görüntüleri ve oyunda ne gibi oynanış mekaniklerinin bulunacağı bilgileri paylaşıldı. Deathloop özellikle PlayStation 5’in kontrolcüsünün dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetikler özelliklerinden büyül ölçüde yararlanacak.

Daha önceki bir açıklamada oyunda silahın tutukluk yapması durumunda DualSense tetiklerinin kilitleneceği belirtilmişti. Yani Deathloop’un DualSense’in özelliklerinden ne derece yararlandığını siz düşünün.

Deathloop 14 Eylül 2021’de PlayStation 5 ve PC için çıkış yapacak. ​

Kaynak: Yeninesiloyuncu.com

Cavit Varinli hakkında 2646 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam