Star Wars Jedi Fallen Order, EA’in Beklentilerini Fazlasıyla Aşmış

Titanfall serisi ile Apex Legends oyunlarını geliştiren Respawn Entertainment tarafından yapılan Star Wars Jedi Fallen Order, Electonic Arts’ın satış beklentilerini fazlasıyla karşılamış.

Electonic Arts, 2020’nin üçüncü malı yılı raporlarını paylaştığı esnada Star Wars Jedi Fallen Order oyununun şirketin satış beklentisinin üstüne çıktığı açıklandı. Electonic Arts‘ın paylaştığı raporlara göre şirket oyun daha piyasaya çıkmadan önce 6 ile 8 milyon arası bir satış beklentisi içerisindeydi, şimdi ise bu beklentinin üstüne çıkılmış durumda ve oyunun 31 mart 2020 tarihine kadar 10 milyon satış rakamına ulaşması bekleniyor.

Henüz oyunun net satış rakamları açıklanmış değil fakat beklentinin yükselmesinden dolayı Star Wars Jedi Fallen Order‘ın 8 milyondan fazla yada en azından o civarlarda sattığını söyleyebiliriz. Bununla birlikte Star Wars Jedi Fallen Order başka bir başarıya daha imza atarak hem dijitalde en hızlı satan Star Wars oyunu olmayı hemde iki haftada en hızlı satan Electonic Arts oyunu olmayı başarmış durumda.

Electonic Arts CEO’su Andrew Wilson, oyunun yakalamış olduğu bu başarı sonrası ileride Star Wars markasına yönelik yeni oyunlar çıkartacaklarını ve markaya çeşitlik katacaklarını ifade etti. Ayrıca CEO, markayı dahada genişletmek adına Respawn Entertainment stüdyosuna güvendiklerini’de açıkladı. Geçtiğimiz aylarda Star Wars Jedi Fallen Order başarısı sonrası Electonic Arts, Star Wars markasının oyun haklarını yenilemişti. Son yıllarda oyun pazarını sadece çoklu oyuncu tarafına çeviren EA, hikaye tabanlı Star Wars Jedi Fallen Order‘ın yakalamış olduğu bu başarı sonrası odak noktasını değiştirerek tek oyunculu oyunlara daha fazla yatırım yapacak gibi gözüküyor.

Cavit Varinli hakkında 2401 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam