Star Wars Eclipse için Yeni Detaylar Sızdırıldı

tarafından geliştirilen ile ilgili elimizde sadece duyuru fragmanı olması haricinde hiçbir detayını bilmiyoruz. Ancak AccNGT tarafından gelen bilgiler oyunun önemli detaylarını gün yüzüne çıkartıyor.

Her ne kadar paylaşılan bilgiler resmiyet kazanmamış olsa da, AccNGT’nin duyurudan evvel oyunun adını sızdırdığını düşündüğümüzde, paylaştıkları bu bilgilerin doğruluk payının olabileceğini söyleyebiliriz.

star-wars-eclipse

Aksiyon- macera oyunu olarak ön plana çıkacağı belirtilen Star Wars Eclipse’in Quantic Dream’den görmeye alışık olduğumuz etkileşimli bir hikaye anlatımının bulunacağı belirtilmiş. Oyunun hikayesinin The Last of Us’tan ilham aldığı ve birden fazla oynanabilir karakterin bulunacağı söyleniyor. Bu bilgilerin en ilgi çekici kısmı ise oyunun bir açık dünya olacağı. Zira daha önce Quantic Dream’den bir açık dünya oyunu görmemiştik.

Her ne kadar oyunun hikayesi The Last of Us’tan ilham alacak şekilde tasarlanmış olsa da, projenin tamamen özgün ve yenilikçi olması bekleniyor. Ayrıca Star Wars Eclipse, çok oyunculu özelliklere de sahip olacakmış. Bunun sadece belli başlı kısımlarda geçerli olduğu ve tamamen rekabetçi odaklı olacağı ifade ediliyor.

Sızdırılan detaylara devam edecek olursak; Quantic Dream, oyunun yapımında kendi oyun motorunu kullanıyormuş. Ana geliştirici olarak Quantic Dream’in Montreal ve Paris stüdyoları görev alıyormuş ve projenin yapımına bir buçuk yıldan fazla bir süre önce başlanmış. Buna rağmen oyunun 2023 hatta 2024 yılına kadar çıkmayacağı belirtiliyor.

Quantic Dream, için fazlasıyla iddialı gözüküyor. Bakalım ilerleyen zamanlarda oyuna dair daha ne gibi detaylar öğreneceğiz.


Kaynak: Dsogaming

Cavit Varinli hakkında 2758 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam