Spider-Man Hayranları Sony’e Boykot Ediyor

Geçtiğimiz günlerde karakterinin sinematik evreninden ayrıldığı bilgisi paylaşılmıştı. İsim ve marka hakları ’nin elinde bulunan Spider-Man için Sony ile Disney yeni bir anlaşmaya varamadı. Bu anlaşmanın gerekçesi ise Disney‘in Spider-Man haklarından daha fazla gelir payı istediğiydi.

MCU‘da yer alan Spider-Man karakterinden daha önceki yapılan anlaşma gereği Disney %5’lik bir kazanç elde etmekteydi, Sony ise bu filmlerden %95’lik bir oranda kazanç sahibi olurken filmin yapım giderlerini ise kendileri karşılıyordu. MCU‘da önemli bir role bürünen Spider-Man karakteri için Disney ile Sony arasında yeni bir anlaşma yapılacaktı ancak Disney bu yeni anlaşma gereği Spider-Man filmlerinden oluşacak hem gelir hemde giderlerin yarı yarıya bölüşmesi teklifinde bulundu, Sony ise bu teklife sıcak bakmayarak hem Disney hemde Marvel ile olan ortaklık ilişkilerini şimdilik sonlandırdı.

Yaşanan bu gelişmeler sonrası Sony‘e boykot eden hayranlar sosyal medya üzerinden kızgınlıklarını dile getirerek Sony‘yi tehdit etmeye başladılar. Bu boykot ile birlikte Spider-Man karakterini canlandıran Tom Holland da tepkisini hayranlardan yana göstererek Instagram’da Sony’yi takip etmeyi bıraktı. Bakalım Disney ile Sony arasındaki Spider-Man anlaşmazlığı daha hangi boyutlara varacak. Söylenenlere göre Sony‘nin şimdiden yeni bir Spider-Man üçlemesi için çalışmalara başladığı düşünülüyor. Twitter üzerinde başlayan boykot mesajlarında özellikle Playstation için yapılan boykotlar oldukça ilginç.

Cavit Varinli hakkında 2646 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam