Souls-Like Benzeri Bir Final Fantasy Oyunu Geliştiriliyor

halihazırda PlayStation 5 için Fianl Fantasy 7 remake’in geliştirilmiş sürümü Intergrade ve XVI oyunları üzerinde çalışıyor olsa da stüdyonun henüz duyurulmamış bir Final Fantasy oyununu daha geliştirdiği ortaya çıktı.

Reddit ve ResetEra forumları üzerinde sızdırılan bilgilere göre bahsi geçen bu oyunun türünde olacağına yer verilmiş. Söylentiyi en güçlü kılan kısım ise Kinda Funny’nin eski çalışanı Imran Khan’ın bunu doğrulamış olması zira kendisinin birçok sızıntı haberinde doğruluk payı fazlasıyla yüksek oluyor.

Imran Khan sızıntı bilgilere ekleme yaparak oyunun isminin olacağını ve ilk Final Fantasy evreninde geçeceğini dile getirdi. Yani oyun devasa Final Fantasy hikayesinin en başına bizleri götürecek. Öte yandan Final Fantasy Origins’in ve ’un oyun temellerinden fazlasıyla lham aldığı belirtiliyor. Ancak daha gneiş kitlelere hitap etmesi açısından erişilebilir bir odağa sahip olacakmış.

Final Fantasy Origins ilk olarak PlayStation 5’e çıkacak

İddiların devamında oyunun ilk olarak PlayStation 5’e özel çıkacağı sonrasında ise PC’ye geleceği ifade edilmiş. İlk tanıtımın ise önümüzdeki Haziran ayında yapılacağı aktarılıyor. Yaz mevsiminde ise oyuncuların oyunu deneyim etmesi için bir alfa testinin uygulanacağı söylenmekte.

Square Enix, Final Fantasy serisini PlayStation konsoluna yakın tutmaktan fazlasıyla memnun zira finansal açıdan beklentilerini karşılıyorlar. Öte yandan ’in PC sürümüde yolda. Ancak tarafına yakın zamanda gelmeyecek gibi zira PS5 versiyonu Intergrade ile Final Fantasy 7 remake’in konsolda PlayStation’a özel olan anlaşması 1 yıl daha yenilenmişti.

Cavit Varinli hakkında 2624 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam