Sony, Xbox Game Pass’e Karşılık Vermeye Hazırlanıyor

, Game Pass sistemine benzer bir servis geliştirerek ’a karşılık vermeye hazırlanıyor.

ve ’ın yaratıcısı David Jaffe tarafından belirtilene göre Sony’nin tarzında bir proje üzerinde çalıştığını söyledi. David Jaffe bu bilgiyi ise birden fazla PlayStation ekibinden edinmiş.

Daha öncesinde Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, PlayStation tarafında Xbox Game Pass tarzı bir sistemin gelebileceğini işaret etmişti. Kasım ’deki TASS ile gerçekleştirilen röportajda Jim Ryan, Microsoft’un Xbox Game Pass’ine nasıl cevap vereceklerine yönelik soruda, bununla ilgili haberlerin geleceğini ifade etmişti.

Bazı iddialara göre Sony’nin mevcut streaming servisi ’ı genişleterek Xbox Game Pass tarzı bir sisteme dönüştüreceği söyleniyor. Halihazırda 2.2 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı bulunan PlayStation Now, kütüphanedeki oyunları bulut üzerinden yada cihaza indirerek oynamanızı sağlıyor. Bu sistem şuadan çok kısıtlı ülkelerde erişilebilir durumda. Aynı zamanda her ay PlayStation Now kütüphanesine yeni oyunların eklenmesi ile birlikte oldukça zengin bir kütüphane içeriğine de sahip olduğunu belirtelim.

Cavit Varinli hakkında 2490 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam