Sony, Xbox Game Pass Tarzı Bir Abonelik Sistemi Oluşturmayı Planlıyor

Bloomberg tarafından paylaşılan rapora göre Sony Interactive Entertainment, Spartacus kod adlı bir oyun abonelik servisi üzerinde çalışıyor. 

Game Pass benzeri bir abonelik servisi olduğu düşünülen Spartacus, hem modern hem de klasik PlayStation oyunlarını sistem içerisinde toplayacak ve aylık bir ücret karşılığında bunları oyunculara sunacak. Buna göre 2022’nin baharında yayınlanması planlanan bu sistem içerisinde PS2, PS3, PS Vita, PS4 ve PS5 oyunları yer alacakmış. Ayrıca sistemin mevcut ve PS Now ile birleştirilerek güçlendirilmesi planlanıyor.

playstation-abonelik-servisi

PlayStation abonelik servisi geniş bir kataloğa sahip olacak

Gelen ilk bilgileri se Sony’nin PS Now sistemini bu yeni abonelik içerisine alarak ortadan kaldırmak istemesi olduğu görülüyor. PS Plus’ın adı korunacak ancak PS Now için aynısı söylemek pek mümkün gözükmüyor. Öte yandan bu yeni abonelik servisinin mevcut PS Plus avantajlarını da içereceği bilinmekte. Yani Sparcatus abonelikleri PS Plus’ta olduğu gibi her ay ücretsiz oyunlar edinebilecek. PS Now kütüphanesini içerisine alacak olan servisin ise Game Pass Ultimate gibi ek bir abonelik planlaması olarak satılması bekleniyor. Yani karşımıza iki farklı abonelik planlaması çıkabilir.

Şimdilik Spartacus hakkındaki detaylar tam olarak belli olmasa da, sistem içerisinde geniş bir PlayStation 4 kataloğunun bulunması bekleniyor. Ayrıca Sony, bulut oyun alanına daha fazla yatırım yapmayı planlıyor. 


Kaynak: gematsu

Cavit Varinli hakkında 2758 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam