Sony ve Deviation Games Yepyeni Bir Oyun için Ortaklıklarını Duyurdu

Interactive Entertainment ve Los Angeles merkezli stüdyo , çığır açan AAA kalitedeki bir oyun projesi için ortaklıklarını duyurdular.

Deviation Games’in başında daha önce Treyarch stüdyosunda serisinde çalışmış olan Dave Anthony ve Jason Blundell bulunuyor. Şirketin CEO’su Dave Anthony, geçen yıldan itibaren Treyarch dan ayrılış yetenekli geliştiricileriden oluşan bir keip kurduklarını ve stüdyonun belirli bir düzeye yerleşmesinden sonra Sony ile birlikte ortak çalışacakları bu yepyeni IP için oldukça heyecanlı olduklarını belirtti.

Bahi geçen projeye dair şimdilik herhangi bir detay bulunmuyor ancak oyunun PlayStation platformuan özel olacağını söyleyebiliriz. Sony benzer bir hamleyi daha önce Assassin’s Creed serisinin yaratıcısı Jade Raymond ile gerçekleştirmiş ve kendi stüdyosu olan Haven Studios ile yeni bir oyun için oraklığa gitmişti. Sony son zamanlarda birinci parti stüdyoları haricinde, üçüncü parti stüdyolar ile birlikte de çalışmaya başladı. Öte yandan Sony’nin birinci parti stüdyoları dahilinde geliştirilmekte olan 25’den fazla PlayStation özel oyunu bulunuyor.

Cavit Varinli hakkında 2646 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam