Sony, PlayStation 4 Üretimine Devam Edecek

Sony, daha önce 2021 yılının sonunda PS4 üretimini durdurma kararı almıştı ancak parça kıtlığı nedeniyle PS5’te yaşanan stok sıkıntısının devam etmesi ile PS5 bulmak hala oldukça zor. Bundan dolayı Sony, 2022 yılı boyunca PS4 üretimine devam edeceğini belirtti.

Bloomberg’in raporuna göre Sony, 2021 sonunda PS4 üretimini durdurarak odağını tamamen PS5’e çevirmek istiyormuş ancak korona virüsten dolayı yaşanan parça kıtlığı ve lojistik problemler Sony’nin bu planları tersine çevirmesine neden olmuş durumda. Rapora göre PS5 üzerindeki baskıyı hafifletmek amacıyla Sony’nin bu yıl içerisinde toplam 1 milyon daha PS4 üreteceğini gösteriyor. Bloomberg bu bilgiyi bir çalışanı tarafından edinmiş.

ps5-ps4

116 milyon ile şimdiye kadar konsollar arasında en yüksek satış başarısı elde eden PS4’ün satışları, PS5’ün çıkışı sonrası ciddi oranda düşüş yaşamıştı. Sony, geçtiğimiz yılın sonlarında PS5’e çok fazla talebin bulunduğunu ve tüm bunlara yetişemeyeceklerini ifade ederek stok sıkıntısının 2022 yılı içerisinde de devam edebileceğini işaret etmişti.

Kaynak: pushsquare

Cavit Varinli hakkında 2758 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam