Sony Mobil Oyun Piyasasına Giriyor

Interactive Entertainment, PlayStation’ın mpbil bölümü için başkan aradığını duyurdu. Şirketin açmış olduğu iş ilanında Sony’nin gelecekte ile ilgili planlarının bir kısmı da ortaya çıkmış oldu.

Buna göre Sony, ’den sonra en popüler PlayStation oyunlarını mobile uyarlamayı düşünüyor. PlayStation Studios ile birlikte ilk defa özel oyunlarını PC platformuna gelmeye başlamıştı. İlk olarak Horzin Zero Dawn PC için çıkışını yaptı ve geçtiğimiz aylarda ’ın da PC’ye geleceği belirtilmişti. Sony, PlayStation Studios ile birlikte daha fazla özel PlayStation oyununu PC’ye getireceğini ifade etmişti. Mobil departmanı ise PlayStation Studios’a bağlı bir bölüm olarak hizmet görüyor.

Sony tarafından belirtilene göre mobil departmanına yeni seçilecek başkan, PlayStation Studios liderlik ekibi ile birlikte çalışacak ve mobil bölümün en az 3 ile 5 yıllık planlamasını hazırlayacak. Departman yeni oluşturulduğu için henüz bir mobil oyunun gelişimi söz konusu değil ve bu yüzden Sony tarafından yakın bir zamanda mobil oyun duyurusu gelmeyecektir.

Cavit Varinli hakkında 2649 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam