Solid Snake’i Seslendiren David Hayter Metal Gear Solid Remake’in Gerçek Olabileceğini Söyledi

Bir süredir ’nin elindeki büyük markalar ile video oyun sektörüne ses getirecek tarzda bir geri dönüş hazırlığında olduğuna dair çeşitli söylentiler ortaya çıkıyor. Bu söylentilerin bir parçası olarak da remake ve remake isimleri yer alıyor. 

Her iki oyununda bir süredir geliştirildiğine dair bazı söylentiler mevcut ancak Konami cephesinden konu ile ilgili resmi bir açıklama gelmiş değil. Şimdi ise Solid Snake’i seslendiren David Hayter, bu söylentilere karşı bir yorumda bulundu.

Metal Gear Solid remake çıkacak mı?

Youtube üzerinde bir canlı yayına katılan David Hayter, Metal Gear Solid remake söylentilerini kendisinin de duyduğunu ve bunun gerçek olabileceğini düşündüğünü belirtti. David Hayter, ismini paylaşmadığı ancak sektörün içerisindeki birinin kendisine mesaj atarak bu söylentilerin doğru olabileceğini söylediğini dile getirdi. Kendisi de bunun gerçekleşeceğine inanıyor.

: The Phantom Pain’in yapım aşaması bitmeden serinin yaratıcısı ile Konami arasında büyük sorunlar oluşmuş ve bu Kojima’nın şirketten ayrılması neden olmuştu. O dönemlerde bu fikir ayrılıkları MGS V: The Phantom Pain’e yansıdı ve oyun eksik bir şekilde çıkmıştı. Konami, Metal Gear markasını Kojima olmadan 2018’de hayatta kalma temalı Metal Gear Survive ile devam ettirdi ancak oyunun felaket düzeyde kötü olması nedeni ile sadece 75 bin adet satabilmişti.

Bunun dışında geçtiğimiz yılın sonlarında Metal Gear (1987), Metal Gear Solid (2000) ve Metal Gear Solid 2: Substance (2003) oyunları modern bilgisayarlara uyumlu hale getirilerek GOG üzerinde satışa sunulmuştu. Güncel olarak Metal Gear Solid markasına ait şimdilik  Pictures tarafından hazırlanan Metal Gear Solid filmi bulunuyor.

Cavit Varinli hakkında 2665 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam