Silent Hill Yönetmeni Yeni Projesinde Hideo Kojima İle Birlikte Çalışıyor Olabilir

, Siren ve Gravity Rush’ın yönetmeni Keiichiro Toyama, bu sıralar , aksiyon ve macera türündeki bir proje üzerinde çalışıyor. Interactive Entertainment Japan Studio’dan ayrılarak kendi bağımsız oyun stüdyosu Bokeh Game Studio’yu kuran deneyimli yönetmen, henüz bu proje hakkında pek bir detay paylaşmamış olsa da geçtiğimiz ay bazı konsept çizimler yayınlanmıştı.

Keiichiro Toyama, gerçekleştirdiği bir röportaj esnasında yeni projesi için Japonya’da ünlü bir oyun yönetmeni ile birlikte çalıştığını ifade etti. Kendisi bu yönetmenin kim olduğunu söylemedi ancak bunun olduğunu düşünenler var zira, Hideo Kojima da halihazırda bir korku oyunu üzerinde çalışıyor.

Röportaj esnasında Keiichiro Toyama, oyunun geliştirme aşamasının henüz çok erken saflarında olduğunu ve bu yüzden henüz paylaşacak bir şey olmadığını söylüyor ancak, projenin sadece koku sever kitleyi değil geniş çapı hedef aldığını ve insanların keyif alabileceği bir deneyim oluşturmayı planladıklarını belirtti. Ayrıca oyunun Asya şehirlerinde geçmesini istediğini de söyledi.

Silent Hill yönetmeninin yeni projesi 2023’de aynı anda PlayStation, ve platformlarında çıkışını yapacak.

Cavit Varinli hakkında 2649 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam