Shadow of The Colossus Geliştiricisi Playstation 5 için Oyun Yapıyor

Playstation markası için başta ICO ve oyunlarını geliştiren dün çıkış tarihinin açıklanmasından sonra konsola yeni bir oyun geliştirdiklerini belirtmişti.

Şuan için yeni konsola hangi oyunların geleceği bilinmezken , Playstation 5 geliştirici kitlerinin oyun yapımcılarına’da dağıtıldığını ifade etmişti. Bluepoint Games ise büyük bir oyun üzerinde çalıştıklarını açıklayarak bu oyunun Playstation 5 için olacağını işaret etti. Firma daha öncede 2018 yılında bir Remake oyunu üzerinde çalıştığını ifade ediyordu, bunun üzerine bahsi geçen bu projenin uzun süredir beklenilen Demon Soul’s oyununun Remake versiyonu olabileceğine dair söylentiler gelmeye başlandı. Son olarak Bluepoint Games yetkilileri Playstation 5 konsolundaki SSD teknolojisine hayran kaldıklarını ve artık oyun geliştiricilerinin yüklenme ekranlarında oyuncuları meşgul edecek hilelere başvurmadan oyunların direkt olarak açılabileceğinden bahsetmişti.

döneminde karşımıza çıkan Demon Soul’s oyunu her ne kadar tarafından geliştirilmiş olsa’da, oyunun isim hakları Sony‘nin elinde bulunuyor.

Cavit Varinli hakkında 2645 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam