Returnal Oyuncuları, Oyunun Manuel Kaydetme Seçeneğinin Olmamasından Şikâyetçi

Geçtiğimiz günlerde için çıkışını gerçekleştiren , basın ve oyuncular tarafından beğeni yağmuruna tutulmuştu. Rogue-like türüne bir yenisi eklenen yapım hakkında en olumsuz söylenebilecek şey belki de oyunun kaydetme seçeneğinin olmaması olabilir. Birçok oyuncu reddit üzerinde bu konuyu dile getirdi ve oyunda manuel kaydetme seçeneğinin olmamasından dolayı şikâyetçi.

Oyunun türü gereği zorlayıcı olması birçok bağlamda sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Öyle ki bazı kayıt noktalarına ulaşmadan ölürseniz oyunun size verdiği cezalara da katlanmak durumunda kalıyorsunuz. Özellikle bu kayıt noktalarının yerleri bir sonraki bölümde yer alıyor. Asıl sorun ise her bir bölümün fazlasıyla uzun olması. Öyle ki bir bölümü tamamlamak 3 ile 4 saat sürebiliyorki bu da o bölümü hiç takılmadan – ki bu biraz zor – geçmeniz ve kayıt noktasına ulaşmanız gerekiyor. Zira kayıt noktasına ulaşmadan oyunu kapatmanız durumunda bölümün en başına, topladığınız ekipmanların bir kısmını kaybederek gitmeniz anlamına geliyor.

returnal-kaç-saat-sürüyor

Returnal için manuel kayıt şimdilik düşünülmüyor

Oyunun geliştiricisi Housemarque, kayıt seçeneğinin olmaması ile ilgili birçok şikayet aldıklarını doğruladı. Öte yandan Returnal’a şimdilik kayıt seçeneğini eklemek gibi bir planları olmadıklarını belirttiler. Aksi bir durum olmadıkça vaktinizin bolca bulunduğu bir zamanda Returnal’a girmeniz konusunda sizleri uyaralım.

Cavit Varinli hakkında 2631 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam