Returnal için Beklenen Özellik Sonunda Geldi

için 2.0 güncellemesi yayınlandı ve bir süredir istenilen kayıt özelliği sonunda oyuna dahil edildi. 2.0 güncellemesi, kayıt özelliğinin yanı sıra fotoğraf modu ve bir özellike daha oyuna ekliyor.

Returnal’da bulunduğunuz döndünün sonuna gelene kadar kayıt almanız mümkün olöuyordu. Bazı döngüleri tamamlamak saatler sürdüğünden, ilermek için döngü sonuna kadar gelmeniz gerekmekteydi. Döngünün yarısına kadar gelip oyunu kapatmanız veya olası bir elektrik kesintisi durumunda konsolun kapanması ile sonuçlanacak trajik olaylar doğrultusunda, o döngüdeki ilerlemeniz yok oluyor ve bölümü en başından başlıyordunuz. Döngü dondurma özelliği sayesinde oyundan istediğiniz zaman çıkabilecek ve tekrar döndüğünüzde kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Oyunun roguelike türünde olması dolayısıyla yapımcı başta böyle bir karar almıştı ancak, bazı bölümlerin çok fazla sürüyor olması ve herhangi bir ara kısımlarda hiçbir kayıt doktasının bulunmuyor oluşu birçok kullanıcıyı isyan ettirmişti.

Bir diğer yeni özellik ise fotoğraf modu. Böylelikle Atropos’taki eşsiz görüntüleri ölümsüzleştirebileceksiniz. Öte yandan 2.0 güncellemesi oyundaki bazı hata iyileştirmelerini de içeriyor.


Kaynak: Blog.PlayStation / Yeninesiloyuncu.com

Cavit Varinli hakkında 2712 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam