Ratchet ve Clank: Rift Apart’ın Dosya Boyutu Belli Oldu

PlayStation 5 için üst düzey bir deneyim oluşturacak olan Ratchet & Clank: Rift Apart’ın çıkışına sayılı günler kaldı ve oyunun ön yüklemeye açılması ile birlikte merak edilen dosya boyutu da ortaya çıkmış oldu.

Günümüzdeki pek çok oyuna kıyasla Ratchet & Clank Rift Apart’ın 33.6 GB dosya boyutunun şaşkınlıkla karşılanacağını söyleyebiliriz. Zira beklentilerin aksine yeni sıkıştırma teknolojisi sayesinde oyunların dosya boyutları neredeyse yarı yarıya düşürülebiliyor. Bu da PlayStation 5’in kullanılabilir 500 GB’lık SSD hafızasında gayet makul bir seviyede yer kaplamış oluyor.

2016 çıkışlı Ratchet & Clank’in devamı niteliğindeki Rift Apart, PS5’in SSD depolamasının faydalarından tamamıyla yararlanıyor. Hızlı yükleme süreleri, 3D AudioTech, DualSense kontrolcüsünün uyarlanabilir tetikler ve dokunsal geri bildirim teknolojisi ile Ratchet & Clank: Rift Apart, tamamen yeni nesil bir oyun deneyimi sunacak.

Geçtiğimiz günlerde Ratchet & Clank serisinin 19 yıldaki evrimini gösteren bir video yayınlanmıştı.

Ratchet & Clank: Rift Apart 11 Haziran’da altyazılı olarak PlayStation 5 için çıkacak. üzerinde standart sürüm 619,00 TL ve Deluxe sürüm 699,00 TL ile ön siparişte bulunuyor.

Cavit Varinli hakkında 2756 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam