Quantic Dream Heyecan Verici Yeni Oyunlar İle Gelecek

Quantic Dream kurucusu ve CEO’su David Cage tarafından belirtilene göre şirket heyecan verici birçok yeni oyun üzerinde çalışıyor.

Çok yakında bu oyunlar hakkında bilgiler paylaşacaklarını belirten David Cage, bundan böyle kendi çıkardıkları oyunların yayıncılığını kendileri üstlenecek ve oyunlar sadece tek bir platforma özel değil multiplatform olarak çıkacak.

Quantic Dream ayrıca başka geliştiricilerin oyunlarının’da yayıncılığını üstlenecek ve şuanda farklı geliştiriciler ile birlikte ortak projeler yürütülüyor. Stüdyonun genel merkezinde ise yenilenme yapılmış ve stüdyoda geniş bir çalıma alanı, yeni hareket yakalama sistemleri, yeni ses stüdyosu ve geliştirici ekibin dinlenip mola vereceği geniş alanlar oluşturulmuş.

Quantic Dream daha önce ile olan özel oyun yapımı sözleşmesini sonlandırmış ve akabinde çinli bir yatırımcı devinden büyük oranda finansal destek almıştı. Quantic Dream ile Sony arasındaki sözleşme sona erdikten sonra ile PlayStation 4 konsollarına özel olarak çıkan Heavy Rain, Beyond Two Souls ve oyunları PC platformuna geitirilmişti.

Cavit Varinli hakkında 2712 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam