PS5’e Harici SSD Depolama Desteği Bu Yaz Dahil Edilecek

PlayStation 5’in 825GB dahili SSD ile çıkması ve bunun işletim sistemi ve sistem dosyalarına ayrılan alanı çıkardıktan sonra kullanılabilir olarak 664GB alan kalıyor olması günümüz standart’ının çok altında kalmıştı. Son çıkan oyunların 100GBboyutları geçtiğini gördüğümüz şu günlerde PlayStaion 5’in 664GB SSD depolaması sadece birkaç oyunu yükleyebilmenize imkan sunuyor.

Bloomberg üzerinde yayınlanan bir habere göre ise Sony, bu yaz sistem yazılımı güncellemesi ile harici SSD depolama desteğini PlayStation 5’e dahil edecek. Aynı güncelleme, harici SSD’nin kullanımından dolayı cihazın ısınmasına sebep olacak eylemler içinde fan hızını kullanıcının arttırmasına izin verecek bazı özellikleri de beraberinde getirecek.

Sony, daha önce de yapmış olduğu resmi açıklamada harici SSD depolama desteğinin çıkışından sonra geleceğini belirtmişti. PlayStation 5 sistem mimarı Mark Cerny, M2 formatlı hangi SSD’lerin en iyi performansı vereceği konusunda Sony’den bir açıklama gelmeden SSD satın alınmaması konusunda uyarıda bulunmuştu.

Cavit Varinli hakkında 2673 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam