PS5 İndirme Kuyruğu Hatasının Geçici Çözümü

çıkışı ile birlikte birçok hatayı da beraberinde getirdi. Dinlenme modunda iken cihazın çökmesi, kontrolcünün şarj almaması ve neredeyse bütün cihazlarda bulunan indirme kuyruğu hatası. Bu sorun için yetkilileri geçici bir çözüm sundular en azından sorunun giderileceği güncelleme gelene kadar.

Ask PlayStation resmi twitter hesabı üzerinden yayınlanan bu işlem, indirme kuyruğu hatasını geçici olarak gidermekte. Bunun için öncelikli olarak en yeni sistem yazılımı güncellemesi kurmanız gerekiyor ve akabinde cihazı güvenli modda çalıştırmalısınız.

“Bu işlem cihaz üzerindeki hiçbir verinizin kaybolmasına neden olmaz fakat oyunlardaki kayıt dosyalarını önemsiyorsanız ne olur ne olmaz işleme başlamadan önce bunları bulut sistemine yedekleyin.”

  • PS5’in güvenli moduna geçiş yapmak için öncelikli olarak cihazı kapatın.
  • Cihaz üzerindeki bütün ışıklar söndükten sonra yine cihaz üzerindeki güç düğmesine iki bip sesi gelene kadar basılı tutun. İlk bip sesi cihaz açıldığında ikincisi ise yaklaşık olarak 7 saniye sonra duyurulur.
  • İkinci ses geldikten sonra düğmeye basmayı bırakabilirsiniz. Bu esnada kontrolcü cihazını USB kablo ile PS5’e bağlamanız gerekiyor ve sonrasında kontrolcü üzerindeki PS tuşuna basmanız gerekmekte.
  • Karşınıza 7 seçeneğin olduğu siyah bir ekran gelecek buradan Veri Tabanını Yeniden Oluştur (Rebuild Database) seçeneğine basacaksınız.
  • Bu işlem sonrası PS5 kendiliğinden veri tabanını yeniden oluşturacak ve otomatik olarak başlayacaktır.
Cavit Varinli hakkında 2649 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam