PS5 Dinlenme Modunda Daha Az Güç Tüketimi Sağlayacak

Interactive Entertainment başkanı ve CEO’su olan Jim Ryan yeni nesil Playstation konsolunun ‘den daha az güç tüketimi sağlayacağını duyurdu.

İlk olarak Sony, Playing for the Planet ile ortaklığını duyurdu, ardından Jim Ryan, konsolunun dinlenme modundayken yaklaşık olarak 0,5 watt ile Playstation 4‘den daha az güç tüketimi sağlayacağını açıkladı. Ayrıca Jim Ryan bunu’da bir örnek ile kıyaslayarak bu özelliği bir milyon kullanıcının aktif etmesi durumunda ABD’deki 1000 evin ortalama elektrik kullanımına eşdeğer oranda bir tasarruf sağlayacağını belirtti.

Playstation 5 ne zaman çıkacak

Ayrıca Jim Ryan, Playstation 5‘in donanımı kadar güç tüketimine’de önem verdiklerini belirterek konsoldaki enerji verimliliğinde raporlar hazırlayacaklarını’da ifade etti. Şuan için sadece AMD donanımı, üçüncü nesil Ryzen işletim sistemi, Ray Tracing teknolojisi, yeni 3D ses sistemi ve SSD gibi donanımlarının bulunacağı belirtilen Playstation 5 halen resmi olarak tanıtılmadığı gibi çıkış tarihine henüz bilinmiyor, Ancak buna rağmen yeni konsolun ’nin sonlarına doğru çıkması bekleniyor, zira yeni ‘ın bu tarihlerde piyasaya çıkacağını belirtmişti, Sony‘de rekabete girmek adına bu tarihler arasında Playstation 5‘i piyasaya sürecektir.

Cavit Varinli hakkında 2645 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam