PS3 ile PS Vita Mağazalarının Kapatılmasından Vazgeçildi

Interactive Entertainment, geçtiğimiz ayın sonunda yaptığı duyuruda ile PlayStation dijital mağazalarını () kapatacaklarını açıklamıştı ancak gelen tepkiler sonrası bu karardan vazgeçtiklerini belirttiler.

PS3 ve mağazaları açık kalacak

Sony Interactive Entertainment tarafından yapılan resmi açıklamaya göre PS3 ile PS Vita mağazaları kapatılmayacak. Eski cihazları desteklemenin zorluğu ve güncel platformlara odaklanmak adına başta böyle bir karar aldıklarını ifade eden Sony, bu kararın yanlış olduğunun farkına vardıklarını ve pek çok oyuncunun PS3 ile PS Vita’da halen oyun almaya tutkulu olduklarını görünce dijital mağazaları kapatma kararından vazgeçtiklerini açıkladılar.

Böylelikle kullanıcılar PlayStation Store’un PS3 ile PS Vita tarafında oyun ve içerikleri satın almaya devam edebilecekler. PSP mağazasında ise herhangi bir değişiklik olmayıp 2 Temmuz’da kapatılacak.

Sony Interactive Entertainment CEO’su değiştiğinden beridir PlayStation kullanıcılarının pekte istemediği kararlar alınmaya başlanmıştı. Halihazırda Sony Interactive Entertainment CEO’su olan Jim Ryan’ın PlayStation topluluğu tarafından pek sevilmeyen bir isim olduğunu söyleyebiliriz.

Cavit Varinli hakkında 2646 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam