Project Awakening Hâlâ Geliştiriliyor

2018 yılında duyurulan Project Awakening’i hatırladınız mı? Aslına pek hatırlamıyor olmanız gayet doğal zira çok uzun bir süre sessizliğe gömülen oyun bir türlü çıkamadığı gibi aynı zamanda kendisine ait neredeyse hiçbir detayda ortada bulunmuyor. Öte yandan geliştirici ekip Cygames, bile uzun yıllar sonra Project Awakening’i hatırlamış olsa gerek ki oyuna ait yeni bir videoyu paylaşmayı daha yeni akıllarına getirmişler.

Tek kişilik, aksiyon RPG türündeki için paylaşılan yeni videodirekt olarak oyun içi sahnelere aitmiş. Yani görmüş olduğumuz grafik kalitesi direkt olarak oyundan alınma bir görüntüyü oluşturuyor. Bitki örtüsü, uzak çizim mesafesi ve grafiksel detaylara bakacak olursak, PlayStation 4 için duyurulan bu oyunun direkt olarak yeni nesil konsollara kaydırıldığını tahmin ediyoruz.

Cygames, üç yılın ardından paylaştığı bu görüntünün aksine oyunun çıkışına dair herhangi bir detay da hâlâ paylaşmış değil. Buna rağmen geliştirici ekip, oyunun PC içinde çıkacağını doğrulamış durumda.

bizlere Capcom’un unutulan oyunu Deep Down’ı hatırlattı. PlayStation 4’ün ilk çıktığı yıllarda duyurulan Deep Down, bir süreye kadar geliştirilmeye devam ediyordu ancak proje sonrasında rafa kaldırılmıştı. Umarız ki benzer bir durum Project Awakening’in başına gelmez.


Kaynak: pushsquare

Cavit Varinli hakkında 2712 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam