PlayStation VR 2’nin Tanıtımı Gerçekleşti

Interactive Entertainment, daha önce duyurduğu ancak hakkında pek fazla bilgi paylaşılmayan 2’nin tanıtımını gerçekleştirdi ve yeni cihazın tüm özellikleri paylaşıldı. Ayrıca cihaza özel ilk oyununda duyurusu yapıldı.

Detaylara geçmeden önce PSVR 2 hareket kontrolcülerinin ismi PSVR2 Sense olarak belirltildi. Kontrolcüler hareketi kafa setindeki kameralardan takip edecek. İlk PS VR’a göre oldukça üstün olan bu özellikle sayesinde kafanızı nereye döndürürseniz döndürün, kontrolcülerdeki takip özelliği kopmayacak.

PSVR 2 kontrolcüleri PS5’in DualSense kontrolcülerinde bulunan geri bildirim özelliklerini de kullanacak. Cihaza entegre edilen bu motor sayesinde oyundaki herhangi bir gergin sekansta karakterin nabzını veya yanınızdan geçen birşeyin varlığını hissedebilmeniz sağlanacak.

psvr-2

PSVR 2’nin ekranı da takip kamerası gibi üstün bir teknoloji ile birlikte geliyor. Kafa seti 110 derece görüş açısına sahip olurken, göz başına ise 2000×2040 çözünürlük sunan 4K HDR OLED ekranı bulunacak. Böylelikle çok daha gerçekçi bir görüntüyle birlikte HDR ile OLED desteği sayesinde daha pürüzsüz bir çözünürlüğün sunulması planlanıyor.

PSVR 2 için ilk duyurulan oyun ise Horizon serininden oldu. Guerilla Games ve Firesprite Games işbirliğiyle geliştirilen Horizon: Call of the Mountain, PSVR 2’ye özel ilk oyun olarak ön plana çıkıyor ve dahasının da yolda olduğu ifade edildi.

PSVR 2’nin ne derece bir görüntü kalitesi sunacağını Horizon: Call of the Mountain duyuru fragmanında görmeniz mümkün.

Cavit Varinli hakkında 2758 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam