PlayStation Store’da Para İadesi Nasıl Yapılır

Çok az kişinin bileceği üzere üzerinde ürün iadesi yapabiliyorsunuz fakat bir ürünü iade etmeden önce iade talebi oluşturmak için belirtilen koşulları yerine getirmeniz gerekmekte. Bu konuda PlayStation Store üzerinden satın almış olduğunuz ürünleri nasıl iade edebileceğinizi anlatacağız.

PlayStation Store üzerinde oyunlar, eklenti paketleri, abonelikleri ve ön siparişleri iade edebilmeniz mümkün. Oyun, eklenti ve abonelik iadeleri için 14 gün içerisinde iade talebi oluşturmanız gerekiyor. Almış olduğunuz oyun ve eklentilerin iade edilebilmesi için ise bu ürünleri cihazınıza indirmemiş olmanız şart. PlayStation Plus aboneliklerinde yapılacak olan iadelerde kullanım sürenize bağlı olarak hesabınıza iade edilecek olan ücretlerde kesinti yaşanabiliyor. Ön sipariş vermiş olduğunuz oyunlarda ise iki tür iade seçeneği bulunuyor, şöyle ki iadesi için talep oluşturacağınız ön sipariş ürününü ya satın almış olduğunuz günden itibaren 14 gün içerisinde yada ürünün piyasaya çıkış tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade talebi oluşturmanız isteniyor.

Tüm bu koşulları yerine getirdikten sonra iade talebi için aşağıdaki bağlantıyı kullanarak para iadesi talebi için form doldurup göndermeniz yeterli olacaktır. İade talebi sonrası ücretin hesabınıza yansıması bir ile iki hafta gibi değişken süreleri kapsayabiliyor.

Oyun, eklenti, abonelik ve ön sipariş para iadeleri için aşağıdaki bağlantıdan talep oluşturabilirsiniz:
https://www.playstation.com/tr-tr/get-help/contact-form/#refund-request

Cavit Varinli hakkında 2649 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam