Playstation Store’da İninal Kart Sorununun Çözümü

PlayStation kullanıcılarının dijital mağazadan ürün satın alırken çokça yaşadığı sorunlardan biri de ödeme esnasında kart bilgilerini kabul etmemesidir. Bu sorun genellikle ön ödemeli kart olan de gerçekleşiyor. Kullanıcıların böylesine bir sorun ile karşılaşmaması için yapmaları gereken basit ama oldukça önemli birkaç işlem bulunmakta.

üzerinde bir ürün satın alacağınız esnada ininal kartınız kabul edilmiyorsa öncelikli olarak kart bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde girdiğinizden emin olun. Sonrasında isim, soy isim ve adres bilgilerini karakter kullanmadan yazınız. Tüm bu işlemler sonrasında kartınız kabul edilmiş olacak ve ödeme işlemini sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

Diğer işlem ise en sıkça karşılaşılan sorunlardan biri oluyor. Kullanıcılar gerekli uyarı metini ile karşılaşmadıkları için kartın geçersiz olduklarını düşünüyorlar aslında durum tam olarak öyle değil. Şöyle ki ininal, bir ön ödemeli kart olduğu için her bir işlem başına belli bir miktar ücret talep ediyor. Buda bir ürünü satın alacağınız sırada ürün ve işlem ücretinin toplamı kadar bakiye bulunması gerekiyor. Bunun için örnek olarak, PlayStation Store üzerinde 100 TL’lik bir ürün satın alacağınız esnada kart bakiyenizin 100 TL’den biraz daha fazla olmasına dikkat ediniz. Alacağınız ürün 100 TL iken ininal buna ek olarak sizden 4-5 TL gibi bir işlem ücreti talep edecek. Genellikle kullanıcılar ininal karta satın alacakları ürünün tam ücretini transfer ettiklerinden dolayı işlem ücreti için bakiye yetersiz kaldığında satın alım gerçekleşmiyor.

Cavit Varinli hakkında 2649 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam