Playstation Store’a Kredi Kartı Ekleme Yöntemleri

Birçok kullanıcı üzerinden alışveriş yapmak istediklerinde mağazanın kredi kartını kabul etmemesi gibi sorunlarla sıkça karşılaşmakta. Şimdi sizlere bu sorunla karşılaşmanız durumunda dikkat etmeniz gereken birkaç önemli adımdan bahsedeceğiz.

İlk olarak Playstation Store’a ekleyeceğiniz kredi kartına kayıtlı adresinizi ve bilgilerinizi tamamen eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz gerekmekte.

Mağazadan alışveriş yapmak için reşit olmanız gerekmekte, aynı şekilde PSN hesabınızda da reşit bir doğum tarihi kayıtlı olması gerekiyor. Zira reşit olmayan kullanıcıların PSN hesaplarına kredi kartı eklenmiyor. Ancak tahsis edilen limit dahilinde aile yöneticisinin cüzdanından para harcayabilirsiniz.

Playstation Store’da sadece Visa ve Mastercard uyumlu kredi kartları kabul edilmekte.

Kartınızın kişisel ve adres bilgilerinde (*), (-), (‘), ( / ) gibi harf dışı karakterler kullanmayın. Adınız, adresiniz veya daire numaranız özel karakter içeriyorsa bunları temel 26 harfli Latin alfabesinde yer alan en yakın harfle değiştirin.

PSN hesabınızda kart işlemi için sıkça yanlış olarak işlem yaptığınızda sistem otomatik olarak sizin hesabınızı sınırlar, Bu yüzden 24 saat kadar bir süre sonra tekrardan işlem yapmayı deneyiniz.

Tüm bu işlemleri denemeniz durumunda hale kartınız kabul edilmiyorsa o halde Playstation Store sunucularında bir sıkıntı var demektir. Türkiye bağlantılı sunucu durumunu buraya tıklayarak kontrol edebilirsiniz. Tüm veriler yeşil gösteriyorsa sıkıntı yok demektir.

Cavit Varinli hakkında 2665 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam