PlayStation Now Aboneliği Türkiye’de Nasıl Alınır

Yakın gelecekte hiç şüphesiz oyun firmaları abonelik servislerine geçecektir, bunu ve dizi sektörünün önde gelen ismi Netflix’den ve oyun kısmında ise Games Pass’den gördük. Özellikle döviz kurunun artması ve bunun karşısında Türk Lirasının büyük bir değer kaybetmesi ile oyun fiyatları oldukça yüksek seviyelere çıkmakta ki ülkemiz adına abonelik sistemleri oldukça uygun geliyor. tarafında ise bu sisteme benzer aboneliği bulunuyor fakat bu abonelik ne yazık ki ülkemizde kullanıma sunulmuş değil, fakat yinede dolaylı yoldan bu aboneliği kullanmak mümkün.

Bu konumuzda sizlere Türkiye’de PlayStation Now aboneliğini nasıl kullanacağınızı anlatacağız, işlem oldukça basit ve sadece birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli. Anlatacağımız işlemleri eksiksiz ve doğru bir şekilde yapmanız ise oldukça önemli ve işlem sonunda ister yeni hesaptan isterseniz’de mevcut Türkiye PSN hesabınızdan PlayStation Now’da yer alan oyunları oynamanız mümkün olacak.

Bu işlemde sizlere 7 günlük ücretsiz PlayStation Now denemesini nasıl alacağınızı anlatıyoruz elbette istediğiniz taktirde aboneliğe ücret yatırarak sunmuş olduğu 1 aylık, 3 aylık yada 1 senelik ödeme planları ile aboneliğe devam edebilir yada sürekli olarak bu işlemi tekrarlamanız durumunda 7 günlük ücretsiz denemeyi alabilirsiniz. 7 günlük ücretsiz deneme, ücretli olan abonelik karşısında hiçbir fark yada kısıtlaması bulunmuyor.

Öncelikle bu işlem için Birleşik Krallığa (UK) kayıtlı bir PSN hesabı açmanız gerekiyor. PSN hesabını açmak için e-postayı Gmail üzerinden oluşturursanız sizin için daha hızlı ve kolay olacaktır. Tüm bunları açtıktan sonra en önemli konu PSN hesap bilgileri ve ödeme kaydı olacak.

Şimdi ise ’un sayfasına gidiyor ve yeni üyelik oluşturuyoruz. Karşımıza çıkan ilk sayfaya oluşturduğunuz e-posta adresini ve kendinizin belirleyeceği şifreyi giriyoruz. İkinci sayfada ülke yerini ”United Kingdom” olarak seçiyor ve 18 yaşından büyük olarak gözükmesi kaydıyla herhangi bir doğum tarihini giriyoruz. Çıkan üçüncü sayfaya sırasıyla ”Londan” yazıyor ”England” olarak işaretliyoruz, posta koduna ise ”SE1 9AA” yazıyoruz. Üyelik için karşınıza çıkan son sayfada isim soy isminiz ve PSN nickinizi yazmanız gerekiyor burayı dilediğiniz gibi doldurabilirsiniz. Üyelik işleminin en sonunda kayıt ettiğiniz e-posta adresine bir doğrulama linki gelecektir bu önemli çünkü PSN hesabını aktif etmeniz gerekmekte. Gelen linkten bu doğrulamayı yaptıktan sonra PSN üyeliği sayfasını kapatmadan ”Verify Now” yazan mavi butona tıklıyoruz. Şimdi PSN hesabı herşeyi ile hazır olacaktır ve PlayStation Store UK sayfasına gidiyoruz. Yeni hesabınız ile giriş yaptıktan sonra PlayStation Now sekmesine tıklayarak karşınıza ödeme şekillerinin yer aldığı bir sayfa gelecektir, buradan 7 günlük ücretsiz olanı seçiyoruz. ”Subscribe” yazan beyaz butona tıkladıktan sonra hesabınıza bir ödeme şekli eklemeniz istenecektir,

Gelelim ödeme şeklini göstereceğimiz kartı oluşturmaya, burada Paypal’ın sanal kartını oluşturacağız. Dikkat etmeniz gereken konu Paypal hesabını’da Birleşik Krallık üzerinden oluşturmak olacaktır bu nedenle Paypal’ın UK sayfasına giriş yaparak üstte yer alan ”Sign Up” butonuna tıkladıktan sonra ”Personel Account” seçerek üyelik oluşturacağız. Ülkeyi ”United Kingdom” olarak seçtikten sonra isim ve soy isim kısmına kendinizin yada herhangi bir isimi yazabilirsiniz. Oluşturduğunuz yeni e-posta ve belirleyeceğiz şifreyi girdikten sonra bir sonraki sayfaya devam ediyoruz. Adres kısmına geldiğimizde posta kodu olarak ”SE1 9AA” yazıyor ve hemen alttaki ”Flat number” boş bırakıyor ve adress ile town kısmına ”London” yazıyoruz. Altta yer alan telefon kısmına ise herhangi bir numara yazarak ”Home” olarak kaydediyoruz.

Geldik son işleme ve bunun için PlayStation Store sayfasına geri dönüyoruz. 7 günlük ücretsiz aboneliği alırken sizden bir ödeme şekli kaydetmeniz istendiğinde Paypal olanı seçeceksiniz, Eğer oluşturduğunuz Paypal hesabının bilgilerini web tarayıcısına kayıt ettiyseniz bilgiler otomatik olarak sayfaya aktarılacaktır, eğer etmediyseniz’de Paypal hesap bilgilerini buraya girikten sonra tekrardan PlayStation Now sayfasına dönerek 7 günlük olanı seçiyor ve ”Subscribe” butonuna tıkladıktan sonra PlayStation Now aboneliğiniz aktif olmuş oluyor. Artık PlayStation Now için oluşturduğunuz PSN hesabı ile cihazınızdan giriş yaparak oyunları oynamaya başlayabilirsiniz.

Ufak bir bilgilendirme yapmak gerekirse PlayStation Now’da oyunları hem stream ederek başka cihazlarda, hemde yükleyerek PS4 cihazınızda oynayabilmeniz mümkün. Stream etmek için internet hızınızın iyi olması gerekiyor ve stream ettiğinizde oyunları sadece yeni açtığınız hesapta oynayabiliyorsunuz fakat oyunları cihazınıza yüklerseniz kendi ana hesabınıza geçerek yüklemiş olduğunuz PlayStation Now oyunlarını oynayabilmeniz mümkün olacaktır.

Cavit Varinli hakkında 2646 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam