PlayStation Birinci Parti Oyunlarında PS5’e Ücretsiz Yükseltme Sunulmayacak

Geçtiğimiz günlerde ön siparişe açıldı ve ön sipariş detaylarında oyunun PS4 sürümünü satın alan kullanıcıların PS5’e ücretsiz olarak yükseltmek için Deluxe sürümünü satın almaları gerektiği belirtilmişti. Halbuki daha öncesinde Horizon Forbidden West’in PS4’ten PS5’e ücretsiz yükseltme sunacağının sözünü vermişti. Kullanıcılardan gelen tepkiler sonrası Sony geri adım attı ve daha önce verilen söz üzerine oyunun PS5’e ücretsiz yükseltme sunulacağı belirtildi. Ancak bu durum sadece Horizon Forbidden West için geçerli olacak ve bundan sonraki hiçbir PlayStation birinci parti oyunu ’e ücretsiz yükseltme sunmayacak.

PlayStation birinci parti oyunlarını PS5'e yükseltmek için 10 dolar ek ücret isteniyor

PlayStation birinci parti oyunlarını PS5’e yükseltmek için 10 dolar ek ücret isteniyor

Sony’den gelen açıklamaya göre ve gibi Sony bünyesindeki stüdyolar tarafından geliştirilen birinci parti oyunlarda böyle bir imkânın sunulmayacağı açık bir şekilde belirtilmiş. Bu oyunları üzerinde satın alıp PlayStation 5’e yükseltmek isterseniz ise $10 ödemeniz gerekecek. Sony, başlangıçta böyle bir bilgi vermemişti ancak şirketin artık yeni bir politika benimsediği ortada.

PlayStation 4 neslinde bambaşka bir politika benimseyen Sony’nin son aldığı kararların hiçte oyuncu dostu olduğu söylenemez. Üstelik şirketin aynı oyunun nesiller arası versiyonunu yeni bir oyunmuş gibi satması ise kabul edilebilir bir durum değil.


Kaynak: PlayStation / Yeninesiloyuncu.com

Cavit Varinli hakkında 2665 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam