PlayStation 5’in Yeni Güncellemesi M2 SSD Desteğini Getiriyor

Interactive Entertainment, ’in yeni sistem yazılımı güncellemesi 2.0-04.00.00’ın beta programını bazı seçili kullanıcılara sundu.

Bahsi geçen güncelleme uzun bir süredir beklenen M.2 SSD desteği dahil olmak üzere arayüzde bir değişikliği de beraberinde getiriyor.

2.0-04.00.00 güncellemesi ile birlikte kullanıcılar artık M.2 SSD depolamaları kullanabilecek ve PlayStation 5’in depolama alanını genişletebilecek. Bu depolama minimum 250  GB, maksimum ise 4 TB kapasiteli PCle 4.0 M.2 SSD’ler için geçerli. PlayStation 5 konsolunda yüklü oyunu M.2 SSD depolamaya taşımak için kütüphane bölümüne gelerek seçenekler butonuna bastıktan sonra – Oyunlar ve Uygulamaları Taşı – bölümünden ilgili oyunu seçtikten sonra taşı demeniz yeterli olacaktır.

Tüm M.2 SSD depolamalar PlayStation 5 ile uyumlu değil

Tüm M.2 SSD depolamalar PlayStation 5 ile uyumlu değil

Sony, tüm M.2 SSD depolamaların PlayStation 5’te kullanılamayacağı konusunda uyarıda bulunmuş. Buna göre PS5 uyumlu bir genişletilmiş SSD için tercihinizin okuma hızı en az 5.500 MB/sn olan 4. nesil bir M.2 SSD olması gerekiyor. Ayrıca Sony, her model SSD’nin PlayStation 5’in özel SSD’si kadar iyi performans veremeyeceğini ifade etmiş.

PlayStation 5'in yeni sistem yazılımı güncellemesi kullanıcı arayüzünde bazı iyileştirmeler sağladı

PlayStation 5’in yeni sistem yazılımı güncellemesi kullanıcı arayüzünde bazı iyileştirmeler sağladı

Güncellemenin bir diğer özelliği ise TV hoparlörlerinizin artık 3D sesi desteleyebilecek olması. Öte yandan oyunların ana ekranı, kütüphane, game base,  arkadaşlar, kupalar, , bildirim ve daha fazla kısımda çeşitli arayüz iyileştirmeleri yapılmış durumda.

2.0-04.00.00 güncellemesi şu an için sadece beta programı kapsamında yer alıyor. Güncellemenin genel olarak tüm kullanıcılar için ne zaman yayınlanacağına ilişkin bir açıklama henüz yapılmadı.


Kaynak: PlayStation / Yeninesiloyuncu.com

Cavit Varinli hakkında 2665 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam