PlayStation 5’in İkinci Büyük Sistem Güncellemesi 15 Eylül’de Geliyor

Sony Interactive Entertainment, PlayStation 5’in ikinci büyük sistem yazılımı güncellemesinin 15 Eylül’de yayınlanacağını açıkladı ve güncellemenin detaylarını paylaştı. Yeni güncelleme M.2 SSD depolama desteği ve TV hoparlörleri için 3D ses desteği gibi özellikleri getiriyor.

PlayStation 5'in yeni güncellemesinin öne çıkan özellikleri

PlayStation 5’in yeni güncellemesinin öne çıkan özellikleri

– Güncellemenin öne çıkan özellikleri arasında konsolu kişiselleştirmenizi kolaylaştıran bir özellik beraberinde geliyor. Bunlar arasında sunulacak olan kontrol merkezi özelleştirmesi ile ekranın alt kısmında yer alan kontrol şemasını yeniden düzenleyebileceksiniz.

– Geliştirilmiş oyun merkezi ile “Game Base” bölümünden arkadaşlarınızı veya ses partilerine kolaşca erişim sağlayabileceksiniz.

– PlayStation Now servisinin çözünürlük ayarlarını artık istediğiniz gibi değiştirebileceksiniz ve artık oyunları 720p veya 1080p gibi çözünürlük kalitesinde isteğiniza bağlı olarak stream ederek oynayabilmeniz mümkün kılınıyor. Elbette gecikme olmaması adına iyi  bir internet bağlantınızın olması oldukça önemli.

– Harici M2 SSD deteği ile TV hoparlörleri için 3D ses desteği geliyor.

– En iyi anları yakalamak veya bir oyunda en iyi puanı elde ettiğinizde kişisel videolarınız o anın görüntüsünü otomatik olarak kaydedebilecek ve bunu isterseniz doğrudan medya galerisinden diğer oyuncular ile paylaşabileceksiniz.

– Kontrol merkezinde oyun başına beş kupaya kadar hızla erişilmesi sağlanan yeni bir kupa takipçisi eklendi.

– PlayStation mobil uygulamalarında daha fazla kontrolcü seçenkleri ve iyileştirmeler yapılıyor. Böylelikle mobil uygulamalar üzerinden konsolu kontrol etmeniz daha kolay bir hale gelecek. Mobil üzerinden uzaktan oynatma özelliğinin kalitesinde artış sağlanıyor ancak kopmama yaşanması adına en az 5mbps’lik bir internet bağlantınızın olması gerekmekte.

PlayStation-4-içinde-ufak-yenilikler-geliyor

PlayStation 4 içinde ufak yenilikler geliyor

PlayStation 4 içinde bir özellikle geliyor. Oyuncular artık diğer oyuncuların PS5 kupalarını PS4’te görebilecek. Öte yandan hem PS4 hem de PS5 konsollarında, geçmiş bir partiyi kapatmak için kullanıcıları tek tek çıkarmak zorunda kalmadan bir partiyi dağıtma olanağına da sahip olacak.


Kaynak: PlayStation ​/ Yeninesiloyuncu.com

Cavit Varinli hakkında 2677 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam