PlayStation 5’in Dijital Model Stokları Kısa Sürede Tükendi

Geçtiğimiz günlerde Türkiye, dijital modelin ülkemizde bu ay satışa sunulacağını açıklamıştı ve bunun üzerine Vatan BilgisayarMediaMarkt gibi çeşitli teknoloji mağazaları ürünü ön siparişe açmıştı. 6.000 TL’den satılacak olan dijital model ön siparişe açıldıktan dakikalar sonra stokları tüketti.

Dünya genelinde PlayStation 5’in fiyatı ne yazık ki yüksek vergiler ve ekonominin kötü olması dolayısıyla en pahalıya ülkemizde satılıyor. Bu konuda rekor kıran ülkemizde yine de bu fiyatlara rağmen PlayStation 5’in yok sattığını görüyoruz. Benzer durum daha önce PlayStation 5 diskli modelde de yaşanmıştı ve konsolun ilk çıkışında ek gümrük vergisinin %50 olması nedeniyle 8.299 TL’den satılmaktaydı. Bu ay itibarıyla ek gümrük vergisi %20’ye kalıcı olmak kaydıyla düşürüldü ve PS5 diskli modelin fiyatı 7.500 TL’ye geriledi.

Geçtiğimiz hafta Tokyo’da PlayStation 5’in diskli modelinden birkaç yüz adet satışa sunulacaktı ve ülkenin ünlü alışveriş zinciri mağazası dikkat çekme uğruna bu satışları mağaza üzerinden gerçekleştirince izdiham yaşanmış ve işe corona virüs gerçeği de girince ülkede olağanüstü hal ilan edilmişti.

Cavit Varinli hakkında 2673 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam