PlayStation 5 için The Last of Us Remake’in Geliştirildiği İddia Edildi

Bloomberg’ten Jason Schreier tarafından paylaşılan habere göre , için remake üzerinde çalışıyor.

Serinin ilk oyunu baştan aşağıya yenilenecek. İsminden de anlaşılacağı üzere bu bir remake yani yeniden yapım olacak. The Last of Us daha önce olarak yenilenmiş grafikleri ile PlayStation 4 için sunulmuştu. Henüz detayları bilinmiyor fakat yepyeni bir hikayenin alınacağını düşünebiliriz. Jason Schreier, projenin ilk başta yeni bir stüdyoya emanet edildiğini ancak ’nin ani bir karar ile Naughty Dog’a devrettiği belirtiliyor.

Yine Jason Schreier’ın bir başka iddiasına göre Days Gone 2’de düşünülmüyormuş. İlk oyun kâr getirmiş fakat projenin uzun sürmesi ve sorunlu çıkış yaparak kullanıcılardan kötü yorumlar alması sebebiyle Days Gone’ın devam oyunun yapılmamasına karar verilmiş.

Days Gone geliştiricisi iki farklı ekibe ayrılmış. Birinci ekip Naughty Dog’un multiplayer oyununa yardım ediyor. İkincisi ise bir süre öncesine kadar Naughty Dog tarafından geliştirmesi süren yeni oyununa yardımcı oluyormuş. Bend Studio, Naughty Dog bünyesi altına girmemek için yeni Uncharted oyunundaki projeden çekilmiş ve yepyeni bir oyun üzerinde çalışmaya başlamış.

Jason Schreier, yeni Uncharted oyununun gelişimi sırasında birtakım sıkıntılar ve anlaşmazlıklar yaşandığı için projenin hâlâ geliştirilip geliştirilmediğini bilmediğini söylüyor. Daha önceki bazı iddialarda Sony’nin yeni Uncharted oyunu için yeni bir ekip oluşturduğu söyleniyordu.

Cavit Varinli hakkında 2490 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam