PlayStation 5 için Henüz Duyurulmamış 25 Oyun Geliştiriliyormuş

Bugün PlayStation 5’in birinci yılı kutlandı. Sony’nin üst düzey yöneticisi Jim Ryan, PlayStation Blog üzerinden hayranlara bir teşekkür yazısı yayınlandı ve gelecekte kullanıcıları neyin beklendiğine dair bazı açıklamalarda bulundu.

Jim Ryan, açıklamasında PlayStation 5 için geliştirilen henüz duyurulmamış 25 oyunun bulunduğunu ifade etti. Benzer bir açıklama daha öncesinde kendisi ve Herman Hulst tarafından da yapılmıştı ancak Jim Ryan bunu birkez daha dile getirmek istedi anlaşılan. Kendisinin ifadesine bakacak olursak, PlayStation 5’in birinci yılında Ratchet & Clank Rift Apart, ve Demon’s Souls remake gibi birkaç önemli oyun yayınladıkları ancak bunun sadece bir başlangıç olduğunu söylüyor.

horizon-forbidden-west-ps5

Jim Ryan, geçmiş açıklamasında bu 25 oyunun yarısından çoğunun yeni IP olduğunu dile getirmişti. Geriye kalan kısım ise var olan serilerin devam oyunlarından oluşuyor. Bu oyunların ne olduğuna gelecek olursak elbette henüz bilmiyoruz ancak gündeme çok fazla söylenti haberi geldiği gibi özellikle 2023 sonrası 2 ve Wolverine gibi oyunların geleceğini bilmek fazlasıyla heyecanlandırıyor. Sony, PlayStation 5’in ikinci yılında ise Horizon Forbidden West, God of War Ragnarok ve Gran Turismo 7 gibi oyunları piyasaya sunacak.


Kaynak: pushsquare

Cavit Varinli hakkında 2712 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam