PlayStation 5 için 25’ten Fazla Birinci Parti Oyun Geliştiriliyor

PlayStation stüdyolarının başkanı Hermen Hulst, için geliştirilen 25 adet oyunun yolda olduğunu açıkladı. Üstelik tüm bu oyunlar birinci parti yani konsola özel olarak geliştiriliyor.

Herman Hulst tarafından belirtilene göre bahsi geçen oyunların neredeyse yarısı yeni IP ve geriye kalan kısmı ise popüler birinci parti serilerinin devam oyunları. Ancak bu oyunların hepsi AAA kalite de değil ve bazıları bağımsız yapımlardan oluşmakta. Öte yandan bunların içerisinde henüz çıkışını gerçekleştirmemiş ancak duyurulmuş oyunlarda dahil fakat büyük bir kısmı henüz duyurulmamış yapımlardan oluşuyor.

playstation-5-özel-oyunları

PlayStation 5 özel oyunları ne zaman çıkış yapacak

Herman Hulst’ın bu açıklaması PlayStation 5 sahiplerini mutlu etmiş olsa da tüm bu oyunların çıkmasına epey bir zamanın olduğu işaret edildi.

PlayStation 5 için Ratchet & Clank: Rift Apart, Horizon Forbidden West, , gibi yapımlar duyurulmuş durumda. Öte yandan ve 5 gibi devam oyunlarının duyurulması PlayStation kullanıcıları tarafından merakla bekleniyor. Bazı söylentiler her iki oyununda geliştirme aşamasında olduğunu söylüyor. Hatta Uncharted serisinin geliştirici eşbaşkanı Neil Druckmann, stüdyonun birden fazla proje üzerinde çalıştığını müjdelemişti.

, PlayStation 5 için hazlihazırda duyurlan bu oyunlardan Gran Turismo 7’yi 2022 yılına ertelemişti. Ratchet & Clank: Rift Apart ise 11 Haziran’da çıkışını gerçekleştirecek. Horizon Forbidden West’in ise bu yıl içerisinde çkması planlanıyor. Ragnarok için hâlâ bir tanıtım fragmanı ve detaylarının paylaşılmaması ertelenebileceğini gösteriyor.

Cavit Varinli hakkında 2665 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam