Playstation 4’de Mutlaka Oynamanız Gereken Oyunlar

ile yeni bir nesile adım atmamıza çokta bir şey kalmadı, Sony ve gibi sağlam oyunlarını bulunduğumuz konsol jenerasyonun’da sunup bizleri yepyeni bir jenerasyona adım attıracak. Bu konumuzda ise sahibi olup Playstation 5 konsolu çıkmadan mutlaka oynamanız gereken oyunları sizler için derledik, Şayet listedeki bu oyunları oynamadıysanız inanın ki oldukça fazla şey kaçırıyorsunuz, bu nedenle bu listedeki oyunları mutlaka oynamanızı tavsiye ediyoruz.

Liste piyasaya çıkmış olan oyunlardan oluşuyor, yoksa gelecek olan daha şahane oyunlarda var ancak şuan çıkmadıklarından ve haliyle bu oyunları deneyim edemediğimizden dolayı listeye dahil etmedik.

’s Spider-Man

Playstation 4 konsolunun en fazla satan özel oyunu olan Marvel’s Spider-Man son yılların en iyi süper kahraman oyunlarından biri oluyor. Gerek hikayesi ve oynanış mekanikleri ile mutlaka deneyim etmeniz gereken bir oyun kendisi.

Bloodborne

Şayet zorlu oyunları seviyorsanız Dark Souls’un geliştiricisi tarafından hazırlanan bir FromSoftware yapımı Bloodborne oyununu oynamanızı tavsiye ederiz. Zorlu bölüm sonu canavarı dövüşleri ile sizi terletecek olan Bloodborne, hardcore kitleye selam vermekte.

Journey

Bir yalnızlık hikayesini ele alan Journey, sanatsal tasarımındaki görsellikleri ile öne çıkıyor. Oynanış süresi olarak tadımlık bir deneyim vaat ediyor.

: A Thief’s End

Playstation markasının efsaneleşmiş serilerinden biri olan Uncharted serisinin dördüncü oyunu yıllar süren bu serüveni’de noktalamış bulunuyor. Nathan Drake’in yine aksiyonu bol olan macerasını sizlere sunacak oyunun hikayesi’de bir o kadar güzel.

Yine bir Playstation efsanesi, bazılarımız onu konsol sattıran oyun olarak’da isimlendirir. Yunan mitolojisinden sonra İskandinav mitolojisine doğru yola çıkan Kratos bu sefer oğlu Atreus ile birlikte gizemli olan yeni bir hikayenin kapısını aralar. 2018 yılının’da en iyi oyun ödülünü alan God of War, oynamanız gereken oyunların başında geliyor.

The Last of Us: Remastered

Joel ile Ellie’nin baba kız ilişkisini kim unutabilir. İlk olarak Playstation 3’ün son dönemlerinde bizlere sunulan ve halihazırda yenisi gelecek olan The Last of Us, PS4 ile Remastered olarak karşımıza yeniden çıkmış ve kendisini bir kez daha oynatmasını bilmişti. Mutlaka hikayesini deneyim etmeniz gereken The Last of Us: Remastered’ı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Yenilikçi oynanışı, benzersiz ve detaylı grafikleri ile oyuncuları mest eden Red Dead Redemption 2, sizleri tehlikeler ile dolu vahşi batı topraklarına davet ediyor. Oynanış olarak’da oldukça dolgun saatler sunacak olan Red Dead Redemption 2’yi kesinlikle kaçırmayın.

Infamous: Second Son

Playstation 4 ile birlikte piyasaya sürülen Infamous: Second Son, muhteşem bir hikaye sunmasa’da sizlere eğlenceli saatler yaşatacak. Bu nedenle bu oyuna’da bir şans vermenizi tavsiye ederiz.

Detroit: Become Human

Androidlerin yaşantısına tanıklık edeceğimiz bir sinema filmi tadındaki Detroit: Become Human, seçimlerinizin sonuçlara etki edeceği güzel bir hikayeyi bizlere sunuyor. Kara, Markus ve Connor ismindeki üç farklı android’ın birbiri ile kesişeceği bu yolda androidlerin kölelikten ayaklanmalarına şahitlik edeceksiniz.

Cavit Varinli hakkında 2646 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam