Playstation 4 Tüm Zamanların En Fazla Satan İkinci Konsolu Oldu

Sony, mali yılı ikinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladığı toplantıda PlayStation 4‘ün dünya genelindeki dağıtımının 102.8 milyonu aştığını açıkladı.

Bu miktar ile Playstation 4 tüm zamanların en çok satan ikinci ev konsolu oldu. Tüm zamanların en çok satan konsolu ise yine Sony cephesinden olan 155 milyon ile PlayStation 2 oluyor. ise 102.49 milyon ile Playstation 4‘ü üçüncü sırada takip etmekte. Böylece Sony‘nin her üç konsolu’da tüm zamanların en çok satan konsolları listesinde ilk üç sıraya yerleşmiş bulunuyor.

Playstation 4 için paylaşılan diğer verilere göre konsol 2019 mali yılı ikinci çeyrekte 2.8 milyon adet dağıtılmış, yani bir önceki mali yıla göre PS4, 1.1 milyon daha az dağıtılmış. Bu da konsolun artık yavaştan satışlarının yavaşladığı anlamına geliyor. Sony, 11 ay içerisinde 15 milyon daha Playstation 4 satışı planlarını 13.5 milyona düşürürken Playstation Plus aboneliklerinde 2 milyona yakın bir satış artışı görüldüğü ve abonelik sayısının 36.9 milyona yükseldiği belirtilmiş. Son olarak oyunlarında bulunduğu Playstation 4 yazılımı satışları ise 2019 mali yılı ikinci çeyreğinde 61.3 milyon satış gerçekleştirmiş, ancak bu miktar bir önceki malı yılında 75.1 milyondu yani büyük bir düşüş söz konusu.

Sony geçtiğimiz günlerde Playstation‘in isim haklarını 10.modele kadar satın almıştı. Playstation 4 bu denli yüksek satış rakamları elde etmişken ‘in de bu denli satış rakamlarına çıkacağı düşünülüyor.

Cavit Varinli hakkında 2677 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam